Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Smůla pětibojařky Dianové: rozbitá pistole ukončila naději na medaili ve SP

Natálie Dianová | foto: Ivana Roháčková

11 2010
Česká moderní pětibojařka Natálie Dianová bojovala v britském Medway o medaile ze Světového poháru až do závěrečné fáze závodu. Rozbitá pistole však znamenala diskvalifikaci a poslední 36. místo. Druhá z českých reprezentantek Sylvie Černá obsadila 33. pozici.

Dianová vybíhala do poslední disciplíny z 21. místa a brzy se dotáhla do první desítky. Útočila dokonce na stupně vítězů, jenomže při druhé střelbě se jí porouchala zbraň.

"Nešlo to opravit a nikdo si s tím nevěděl rady," vysvětloval kouč Jakub Kučera. "Natálie tak musela počkat na konec limitu střelby a běžela dál. Proto klesala pořadím i po dalších střelbách. I kdyby již nic nenastřílela, skončila by někde kolem 28. místa."

Vedení závodu Češku diskvalifikovalo. Kučera protestoval, předložil záběr z videokamery, že nešlo u chybu závodnice a rozhodčí by měli umět takovou situaci řešit. Oficiální protest však nepodal.

"Stejně by to k ničemu nevedlo a jen by nám propadly peníze. Nemyslím si, že to budou chtít Angličané ještě řešit, ale všichni si uvědomili, že v nových pravidlech jsou mezery a nejsou dokonalé," poznamenal Kučera.

Podle něj se závod nevydařil také pořadatelům, protože s technologickými potížemi bojovalo více závodnic. Nejvíc na ně doplatila Maďarka Leila Gyeneseiová, která se propadla z druhého místa až na osmnácté.

Přes diskvalifikaci byl trenér s výkonem Dianové spokojen. "Víme, že v šermu ještě zaostává, ale v ostatních disciplínách je plně konkurenceschopná. V běhu možná dokonce jedna z nejlepších. Má na to, aby končila do desátého místa," uzavřel Kučera.

Černá v žádné z disciplín neopustila čtvrtou, tedy poslední desítku a obsadila předposlední místo ze závodnic, kterým se započítávalo všech pět disciplín. "Bohužel si musíme přiznat, že Sylva na co sáhla, to zkazila," zhodnotil Kučera.

SP v moderním pětiboji v Medway

Ženy: 1. Cazeová (Fr.) 5312 bodů, 2. Rimsaiteová (Lit.) 5260, 3. Spenceová (Brit.) 5228, ...33. Černá 4196, 36. Dianová (obě ČR) 3044 (diskvalifikována při střelbě).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze