Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Krčmář i Puskarčíková se prali s větrem na střelnici a štafeta neuspěla

Michal Krčmář ve štafetě smíšených dvojic v závodu SP v Novém Městě na Moravě. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

6 2015
Potřebovali rychlostřelce a nominovali Evu Puskarčíkovou s Michalem Krčmářem. Sázka na mladý pár však českým biatlonistům v úvodním závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě nevyšla. Duo kupilo na větrné střelnici chyby a skončilo třinácté. Závodu dominovali Rusové Volkov s Romanovovou.

Start a před vyprodanými tribunami uhánělo za svou šancí 21 dvojic. „Snad zajedeme maximum,“ přála si Puskarčíková, než zazněl výstřel.

Při dojezdu k podložce upadla, ale první čtyři rány pak našly svůj cíl. Hned prvním náhradním nábojem svůj omyl napravila. Vestoje musela Češka znovu jednou opravovat a Krčmářovi předávala do druhého úseku na 7. místě.

Ten před startem tvrdil: „Očekávání nejsou, je to nový závod, všechno bude pro nás nové.“ Pak si při první střelecké zastávce vybral snad nejhorší moment sezony. Jedna, dvě, tři čtyři chyby!

Fotogalerie

Upravoval polohu, pak i mířidla. Jen jedinkrát se Krčmář trefil a z náhradních nábojů navíc využil jediný. Třikrát pak musel kroužit po trestném, 75metrovém okruhu. „Přišel poryv a od Michala to nebyla úplně dobrá reakce,“ říkal v televizním rozhovoru šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář. „Až na 4. ránu začal cvakat a to bylo pozdě, reakce měla přijít hned po první ráně!“

A tehdy vítězné naděje zmizely. Po 3. položce byla česká dvojka šestnáctá se ztrátou 1:42 minuty.

Na dalším úseku si plný zásobník smůly vybrala pro změnu Puskarčíková, stříbrná z nedávné univerziády. Vleže sice pálila s jedinou opravou, ale pak... Čtyři omyly vestoje a pak ani jeden využitý náhradní náboj. Čtyřikrát 75 metrů navíc, jehož objetí trvalo přes deset sekund.

„Michala mně bylo předtím strašně líto, jak tam kroužil. Ale nesnažila jsem se ho v tom dohnat, jen jsem prostě vytuhla,“ říkala Puskarčíková. „Je to i o nabrání zkušeností, jak s pauzami naložit.“

Na 15. místě pak do svého posledního úseku vyjel Krčmář, k čelu měl 3 minuty daleko. Své trápení napravil teprve předposlední položkou, kdy pálil bezchybně a Rybářovo gesto bylo vypovídající: „To to nemohlo přijít dřív?“

„Měli by to nechat jen jako exhibici, bylo takové chaotické, diváci moc nevěděli, kde kdo je, navíc se ještě vypínaly obrazovky,“ připomněla Češka. „A zrovna při mé stojce, tak jsem si myslela, že ti lidé na mně pískají, ať jdu domů. Pak mi řekli, že to bylo na ty obrazovky.“

Další českou šancí na Vysočině bude smíšená štafeta ve složení Vítková, Soukalová, Šlesingr, Moravec. Start v 17:30.

VÝSLEDKY

SP v biatlonu v Novém Městě n.Mor. (Žďársko): Závod smíšených dvojic: 1. Romanovová, Volkov (Rus.) 35:43,3 (0 trest. okruhů), 2. Olsbuová, L'Abée-Lund (Nor.) -21,5 (0), 3. Džymová, Tyšenko (Ukr.) -24,6 (0), 4. Kummerová, Lesser (Něm.) -38,9 (3), 5. Latuilliereová, Beatrix (Fr.) -1:57,8 (0), 6. Anderssonová, Femling (Švéd.) -1:57,9 (1), ...13. Puskarčíková, M. Krčmář (ČR) -3:14,2 (7).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze