Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Slunce, pohoda a chorvatské triumfy. Plážové házené vládli cizinci

Momentka z pátého ročníku turnaje v plážové házené v Bělé pod Bezdězem. | foto:  Radek Cihla, MAFRA

30 2010
Obě kategorie mezinárodního turnaje v plážové házené, který se o víkendu konal v Bělé pod Bezdězem pod názvem Schmolz+Bickenbach Bělá Cup 2010, ovládly zahraniční celky ze Záhřebu. Chorvaté a Chorvatky tím potvrdili kvalitu, která jejich jménu předcházela.

Nebe bez jediného mráčku, vynikající výkony a pohoda - to byly hlavní atributy třídenní akce. Na turnaji sehrálo 52 týmů celkem 168 utkání na třech hřištích.

A po 26hodinnovém maratonu z vítězství radovali zástupci zahraničních celků. "Potvrdili kvalitu, která je předchází a na kterou jsme z předchozích ročníků zvyklí," řekl jeden z organizátorů turnaje Vojtěch Srba.

V mužské kategorii se mezi nejlepších osm týmů probojovala hned pětice zahraničních účastníků. Z českých týmů se do elitního kvinteta dostalo jediné mužstvo: na třetí příčku dosáhli předloňští vítězové Třeboňští kapříci.

Momentka z pátého ročníku turnaje v plážové házené v Bělé pod Bezdězem.Momentka z pátého ročníku turnaje v plážové házené v Bělé pod Bezdězem.

Finále mělo ryze zahraniční obsazení a rozhodně v něm nebyla nouze o parády, které jsou v plážové házené bodově dvojnásobně oceněné (branky z otoček nebo nahazovaček).

Po vyrovnaném průběhu nakonec triumfovali chorvatští Chemo Profili Zagreb, třetí nejlepší tým letošních evropských tabulek.

V ženské kategorii do finále jasně mířili dva největší favorité – český celek Promilky a pátý nejlepší tým Evropy Detono Zagreb. Stejně jako jejich mužští kolegové nezaváhaly ani chorvatské hráčky.

Momentka z pátého ročníku turnaje v plážové házené v Bělé pod Bezdězem.

"Chorvatské celky objíždějí celou Evropu a sbírají body do Evropské házenkářské tour, do níž patří i náš turnaj. Mají tak jednoznačně největší zkušenosti a spolu s pravidelnými tréninky je to na jejich hře znát. O to víc nás těší, že nám poděkovali s tím, že náš turnaj je nejlepší, kterého se za posledních pět let zúčastnili," radoval se Srba.

Jubilejní pátý ročník turnaje kromě házené zase nabízel také zábavu - diváci si užili třeba přistání parašutistů přímo vedle házenkářských kurtů či půlnoční ohňostroj, který rozzářil Bělou pod Bezdězem. Navíc akce znovu pomáhala potřebným.

"Vyhlásili jsme sbírku na pomoc hranickým házenkářům, kterým při nedávné povodni vyplavila velká voda sportoviště. Dohromady se podařilo nasbírat téměř osm tisíc korun, za které se nakoupí část vybavení pro sportující děti," poděkoval na dálku všem donátorům Vojtěch Srba.

výsledky

Kategorie mužů (startovalo 32 celků)
1. Chemo Profili Zagreb (Chorvatsko)
2. ER-Fireball (Maďarsko)
3. Třeboňští kapříci

Kategorie žen (startovalo 20 celků)
1. Detono Zagreb (Chorvatsko)
2. Promilky
3. Zlatá jízda

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze