Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Slovenské hřiště české profesionály trestalo, prosadila se žena

Zuzana Kamasová | foto: Martin Kabát

29 2010
Sedmým místem se na pátém turnaji české profesionální série blýskla slovenská hráčka Zuzana Kamasová. Jak by ne, hrálo se na jejím domovském hřišti v Tálích, kde před měsícem startovala na velkém turnaji ženské evropské série.

Nejlepší slovenská profesionálka se na něm dělila o 30. místo s konečným výsledkem šest ran nad par. O víkendu v mužské konkurenci hrála tři kola hůř (+17). "Tehdy byl velký tlak a dobře jsem se připravila," vysvětlila.

Potvrdila, že hřiště Gray Bear je těžké, zrádné a je nutné se na něm neustále dobře koncentrovat. Výsledky českých profesionálů z turnaje ŽP Pipex Cup to dosvědčují.

Bylo teď hřiště stejně připraveno jako na turnaj Ladies European PGA Tour?
Je o něco lehčí v roughech, jsou vykosené. Když tady byla evropské túra, byly dostatečně dlouhé. Greeny jsou teď o něco rychlejší. Když jsme hrály evropskou, bylo mokro. Jinak jsou podmínky srovnatelné.

Dají se porovnat vaše výsledky?
Zuzana KamasováTak docela ne. Evropská tour byla pro mě obrovskou výzvou. Byl to první profesionální turnaj na domácí půdě. Snažila jsem se ho propagovat mezi mými kamarádkami z řad hráček a pomáhat s organizací. Během prvního kola zemřel mému příteli otec, celé to bylo emocionálně velmi silné. Ale hrála jsem vyrovnané výsledky, na moje poměry velmi slušný golf. Dalo se hrát ještě líp, ale v té konkurenci jsem spokojená.

Teď se sedmým místem ne?
Nedařilo se mi patování, nepadalo mi to tam. Propatovala jsem se celé tři dny, celé to bylo jiné, jinak jsem to řešila.

Za Slovensko

Promiňte, že se tak ptám, ale zaslechl jsem, že jste měla v hlavě výsledky fotbalistů.
Já mám vždy v hlavě výsledky slovenských sportovců. Vždy se nabudím takovými věcmi, ať už jsou to hokejisti, fotbalisti, člověk musí být všude za Slovensko.

Hraje se jinak na ženském turnaji a v české profisérii, kde startují převážně muži?
Daleko líp se mi hraje s ženskými. Je to jiný golf, jdeme ze stejného odpaliště a drivy máme na stejné úrovni. Ale české turnaje představují další možnost hrát, nevidím v tom celkem žádný problém.

Víc přemýšlet

Ladies Slovak Open 2010 - golfové hřiště Tále.

Ladies Slovak Open 2010 - golfové hřiště Tále.

V Tálích jste většinu porazila. Jak často tu hrajete?
Jsem tu doma, ale nehrávám tady tak často jako za amatérských dob. Teď hodně cestuju, ale jsem tu za sezonu aspoň šestkrát, snažím se pokaždé přijet na čtyři až pět dní.

Předpokládám, že potvrdíte, jak je hřiště těžké.
Určitě. Kdo ho hrál, ví, že má své záludnosti. A ještě když se přidá nějaký vítr. Když pak člověk ne úplně čistě trefuje míč, je problém. Greeny jsou velmi členité. Být na nesprávném místě na greenu, nebo nad greenem, pak může přijít dabl jako vyšitý. O to víc musí hráč přemýšlet, to se mi líbí. Nejde jen o to, mít natrénované nějaké rány a říct si - tuto použiju. Okolo greenů je zapotření mít velkou představivost a hrát si s tím balonkem.

Golf Tále

To hovoříte o vás, kteří hrajete dejme tomu na par. Ale co si tady počne rekreační hráč s handicapem dvacet a víc?
Musí se držet v krátké trávě. Jednoznačně radši volit kratší hru a na fairway, riskantní rány se nevyplatí, protože roughy jsou velmi husté. Když přijede na hřiště, je lepší nejít na drivig, ale na putting, greeny jsou neskutečné. A pak si uvědomit, že je to do kopce a z kopce, spousta nerovností pod nohama.Najdete na iDNES.czmobilní verze