Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Slováky trápí v Salt Lake City prohibice

19 2000
B r a t i s l a v a - Zástupci Slovenského olympijského výboru (SOV) navštívili v uplynulém týdnu dějiště zimních olympijských her 2002 v Salt Lake City s cílem najít místo pro Slovenský dům. Po návratu konstatovali, že největší komplikace dělají zákony omezující konzumaci a dovoz alkoholických nápojů. Bez tradičních slovenských destilátů borovičky a demänovky, nebo piva Topvar, je prý chod Slovenského domu ohrožen. "Jediné východisko vidím ve formě patronátu nad domem ze strany slovenské ambasády ve Washingtonu. Budeme hledat cestu prostřednictvím našeho ministerstva zahraničí," řekl dnes na tiskové konferenci předseda SOV František Chmelár.

Slovenský dům by se měl nacházet v hotelu Grand America přímo v centru města. Tento největší hotel v Salt Lake City se zatím pouze staví. Budou v něm sídlit také televizní společnosti NBC a další partneři organizačního výboru her.

Slovensko počítá v Salt Lake City s účastí kolem padesáti sportovců. Většina z nich bude bydlet v olympijské vesnici, která je v nově postavené univerzitní čtvrti města. Zde bude přechodný domov hokejistů, reprezentantů ve sjezdovém lyžování, snowboardingu, rychlobruslení a krasobruslení.

Mimo vesnici budou bydlet biatlonisté, pro které SOV objednal domek v rekreační oblasti vzdálené deset minut cesty autem od dějiště soutěží v Soldier Hollow. Na stejném místě budou soutěžit běžci na lyžích, kteří měli původně bydlet v blízkém motelu.

Kvůli většímu klidu došlo ke změně a jejich domovem budou nakonec apartmány v nedalekém areálu nově postavených domů.

Během návštěvy uzavřeli zástupci SOV s americkou firmou Marker dohodu na kompletní mimosoutěžní oblečení pro slovenskou výpravu v objemu 150.000 dolarů.
Olympijským atašé Slovenska byl jmenován bývalý reprezentant v krasobruslení Jozef Sabovčík, který žije s rodinou v Salt Lake City již pátým rokem.

V organizačním výboru her bude od června 2001 působit zástupce SOV Jozef Liba v roli koordinátora akreditace čestných hostů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze