Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šlesingr nemá Oberhof rád, vyměnil by ho za Nové Město

PARÁDNÍ STŘELBA. Michal Šlesingr si na střelnici v Ruhpoldingu v závodě s hromadným startem vedl skvěle. | foto: Český biatlon/ Petr Slavík

30 2015
„Zrušil bych to tu. Prostě to tady zahrnout, oplotit a dát ceduli zákaz vstupu.“ Hodně svérázným způsobem pro internetové stránky Českého svazu biatlonu okomentoval Michal Šlesingr čtvrtý podnik Světového poháru, který 7. až 11. ledna hostil Oberhof.

A to navzdory tomu, že jedenatřicetiletý dvojnásobný medailista z mistrovství světa 2007 v italské Anterselvě (stříbro ze sprintu, bronz z vytrvalostního závodu) v Německu při „masáku“ vybojoval páté místo, což je jeho třetí nejlepší umístění v letošním ročníku.

„Tady opakovaně rok co rok nejsou fér podmínky a je to tu na trati nebezpečné,“ zlobil se Šlesingr na místní pořadatele.

Ti přitom neodmyslitelně patří do kalendáře Světového poháru. Společně s Ruhpoldingem a Anterselvou je podnik v DKB Arene pevným bodem, se kterým Mezinárodní biatlonová federace IBU prakticky nehýbe.

A to navzdory tomu, že je místní závod mnohými proklínán. „Oberhof? To je pro mě synonymum pro hnusné počasí,“ říká šéftrenér české reprezentace Ondřej Rybář. A jeho kolega od týmu žen Zdeněk Vítek dodává. „Vítr a mlha jsou tam vždy. K nim se pak přidá jednou chumelenice, většinou však déšť.“

„Kdyby alespoň IBU zkusila prohodit termíny s Anterselvou, ale ona nedělá nic. Podle mě je mnohem perspektivnější Nové Město na Moravě,“ má jasno Šlesingr.

Zda tomu tak opravdu je, se budou moci ostatní biatlonisté a diváci přesvědčit už příští víkend, kdy ve Vysočina Areně bude mít prestižní seriál svou sedmou zastávku.

„S radostí bych oba závody vyměnil. Oberhofu hraje do karet tradice a úžasná divácká kulisa, která tam je. Ale nemyslím si, že v Novém Městě bude atmosféra o něco horší. Ba naopak,“ je přesvědčen Šlesingr.

„Očekáváme, že počet fanoušků trumfne i letošní Ruhpolding, kde jich zatím bylo nejvíce,“ zmiňuje takzvanou ‚mekku biatlonu‘. „A co jsem se bavil s ostatními sportovci, Novému Městu není moc co vytknout,“ tvrdí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze