Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Slavný triatlonista musel skončit

12 2000
- Pro vážné problémy se srdcem se nečekaně rozhodl ve čtyřiatřiceti letech ukončit kariéru australský triatlonista Greg Welch. Vítěz prestižního závodu Ironman na Havaji v roce 1994. Jeden z velkých favoritů olympijského závodu v Sydney. Welch trpí podle lékařů vzácnou poruchou ohrožující život, ventrikulární tachykardií. Srdce při této poruše pracuje abnormálně rychle.

 "Méně trénované srdce není s touto tachykardií schopno udržet adekvátní rytmus. To vede k poklesu tlaku, mdlobám a často až k smrti," vysvětlila lékařka Emily Scottová. "Welchův stav by ještě zhoršovala vysoká hladina adrenalinu při závodech. Proto musí Greg skončit," dodala nekompromisně. "Bylo to jednoduché rozhodování, protože jsem neměl na výběr," konstatoval smutně Welch. "Doktoři mi řekli, že už dál nesmím závodit na vrcholové úrovni."

Běžec vypsal vysokou odměnu
Sto tisíc marek (přes 1,8 milionu korun) dá německý vytrvalec Dieter Baumann tomu, jehož informace přispějí k dopadení pachatele, který mu údajně podstrčil do zubní pasty nandrolon. Olympijský vítěz z Barcelony se obrátil na veřejnost, aby mu pomohla osvětlit dopinkovou aféru, v níž mu hrozí dvouletý zákaz činnosti za pozitivní test na anabolický steroid nandrolon. "Chci vyzkoušet úplně všechno, abych našel viníka. Proto ta odměna," vysvětlil čtyřiatřicetiletý atlet. "Věřím, že tím pomohu policii ve sběru nových informací, které povedou k vypátrání pachatele," tvrdí Baumann, který je na soustředění v portugalském Algarve. Němec už v listopadu podal trestní oznámení na neznámého pachatele pro pokus o úmyslné poškození zdraví.

Autor:


Témata: Steroidy
Najdete na iDNES.czmobilní verze