Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Slavný Super Bowl poprvé vybojovali St. Louis Rams

31 2000
A t l a n t a - Tým Saint Louis Rams zvítězil ve 34. ročníku Super Bowlu, tradičním finále zámořské ligy amerického fotbalu NFL. Ve finále v Georgia Domu v Atlantě porazili Berani celek Tennesse Titans 23:16 a po dvouletém kralování Denver Broncos získali do klubové historie první ligový triumf. Zápas dvou nečekaných finalistů začal vlažně, vyústil však v drama posledních vteřin.

Vítězný celek si zpočátku vytvořil převahu, bodově ji však Rams odpovídajícím způsobem neuplatňovali a v prvním poločase měnil skóre pouze jediný hráč, Jeff Wilkins,
jenž proměnil tři ze čtyř kopů z pole ve vedení 9:0. St. Louis těžilo z práce quarterbacka Kurta Warnera, vyhlášeného nejužitečnějším hráčem sezóny NFL.

Ani jemu se však dlouho nedařilo v momentech, kdy jeho tým dosáhl červené zóny. První touchdown získal Warner ve spolupráci s nováčkem Torrym Holtem, jenž do té doby chytil šest míčů a uběhl 100 yardů, až ve třetí čtvrtině. Vítězný tým Východní divize zvýšil na 16:0 a o výsledku bylo zdánlivě rozhodnuto.

Až za tohoto nepříznivého stavu se Titans, kteří do té doby ukázali jen několik slibných akcí, vzpamatovali a jejich quarterback Steve McNair v červené zóně přenechal míč Eddiemu Georgeovi, jenž touchdownem získal úvodních šest bodů svého týmu. U této akce už nebyl Blaine Bishop, jenž při srážce inkasoval úder do hlavy pod nebezpečným úhlem a byl odvezen do nemocnice. Tennessee ožilo a v poslední čtvrtině hrálo jako vyměněné.

George se skvělou prací doslova protlačil k druhému touchdownu, Al Del Greco se při svém třetím střeleckém pokusu konečně trefil a v době, kdy do konce chybělo jen o málo více než dvě minuty, byl najednou stav 16:16.

O vítězi rozhodla hned následující akce. Warner, ač tísněn, skvěle našel pasem dlouhým 73 yardů u postranní čáry Isaaka Bruceho, ten se vyhnul dvěma obráncům a připsal si touchdown. Spolu s bodem za proměněný kop se Rams vrátili do vedení 23:16 a to jim vydrželo až do konce.

Titans zbývající čas využili k tlaku, v němž exceloval McNair několika přesnými přihrávkami, ale také třemi samostatnými průniky. Zápas vyvrcholil šest sekund před koncem, kdy McNair rozehrál poslední akci, našel Kevina Dysona, avšak jeho krátká cesta skončila metr před základní čárou, za níž už se boduje, a složenému receivrovi z Tennessee nepomohla ani ruka s míčem, natažená do tohoto území.

Výsledek:
St. Louis Rams - Tennesse Titans 23:16.

Obránce týmu Tennessee Titans Kearse se snaží zblokovat přihrávku Warnera z vítězného mužstva St. Louis Rams

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze