Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


OBRAZEM: Antické postavy i legendy. Atletický šampionát odstartoval

5 2015
Slavnostní ceremoniál zahájil v pražské O2 areně halové mistrovství Evropy v atletice. Úvod šampionátu byl přehlídkou úspěchů tuzemské atletiky zabalených do tanečních a exhibičních vystoupení. Česká republika akci podobného charakteru hostí po 37 letech.

Ceremoniál začal výjevem z antického stvoření královny sportu, do kterého se zapojilo 70 účinkujících. Zástupci 49 výprav se na ovál v hale nedostali, ale za zvuků Vltavy Bedřicha Smetany je představil hlasatel. Na dráhu se k rozhovoru dostaly také legendy české atletiky Jarmila Kratochvílová, Tomáš Dvořák, Barbora Špotáková i osminásobná halová mistryně Evropy a světová halová rekordmanka Helena Fibingerová.

Slavnostní projevy přednesli předseda organizačního výboru a šéf Českého atletického svazu Libor Varhaník, šéf evropské atletiky Hansjörg Wirz a tuzemský ministr školství mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek.

„Věřím, že tohle bude úspěšný šampionát. Vybavuji si mistrovství Evropy v roce 1978 v Praze a jsem přesvědčen, že česká atletická rodina, která má mnoho vynikajících sportovců, nám připraví skvělé zážitky,“ řekl Wirz, pro nějž je pražský šampionát poslední v roli předsedy evropské atletiky. „Z toho důvodu bude Praha navždy zapsána v mém srdci,“ uvedl.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze