Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Slavit titul doma? To je ještě daleko, míní kapitán florbalistů Vítkovic

Pavel Brus (vlevo) bojuje se střešovickým Dušanem Přivarou v úvodním finále extraligy | foto: Martin Flousek, www.xflorbal.xf.cz

9 2010
S pokorou do třetího a čtvrtého finálového zápasu extraligy chtějí jít podle svého kapitána Pavla Bruse florbalisté Vítkovic. Obhájci titulu dokázali v Praze minulý víkend porazit Střešovice 8:1, aby vzápětí 1:10 prohráli. Debakly na jednu či druhou stranu se prý opakovat nebudou. "Myslím, že to bude od začátku opatrnější," míní Brus.

V úvodním finále zazářil, když Střešovicím nasázel hattrick. O den později stejně jako jeho spoluhráči jen bezmocně přihlížel debaklu svého týmu.

"Vždycky to tam jednomu napadalo a ten druhý už s tím nedokázal nic udělat. Ukázalo se opět, že se nesmíme uspokojit tím, co bylo," řekl třiadvacetiletý vítkovický kapitán webu České florbalové unie.

"Musíme ke každému dalšímu utkání přistoupit s pokorou. Vždyť každý zápas začíná za stavu nula nula."

V Praze si stále ještě úřadující šampion splnil cíl jednou vyhrát, následný debakl 1:10 prý může týmu pomoci. "Tu facku, kterou jsme dostali, jsme možná potřebovali. Teď si sedneme na zem,"

Pokud o víkendu dvakrát úřadující šampion dvakrát vyhraje bude slavit titul stejně jako loni v domácím prostředí.

"To je ještě daleko. Jsou to dva zápasy, ve kterých rozhodnou spíš maličkosti. Musíme se soustředit hlavně na sebe a svůj výkon a ne tolik na soupeře a na věci mimo halu."

O vyrovnanějším průběhu obou nadcházejících zápasů však nepochybuje. "Všechno nasvědčuje, že to bude těsnější," hovoří o nasazení a vzájemném respektu obou protivníků.

Třetí duel vyrovnané série je na programu v sobotu od 10:25, čtvrtý o den později v 15 hodin - oba na zimním stadionu v Porubě. "Pevně doufám, že přijde hodně lidí. Loni jich bylo přes 2 500. Bylo by to super. Snad ten čas lidi neodradí, i když to není zrovna nejlepší," uzavírá Brus.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze