Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Slávistka Havelková se bojí zranění

Helena Havelková | foto: MF DNES

11 2006
Praha - Osmnáctiletá smečařka Slavie Helena Havelková byla ústřední postavou sobotního pražského derby volejbalistek. Tvrdým nekompromisním útokem získávala na stranu svého týmu bod za bodem a v očekávaném "H souboji" s Havlíčkovou svoji rivalku, vracející se po zranění do bývalé formy, předčila.

Jak se cítíte po utkání, která vám tak náramně vyšlo?
Já jsem ohromně spokojená. Jsem moc ráda, že jsem přispěla k naší výhře. Olymp je hodně silný soupeř, o to je ta výhra cennější.

Z hlediště to vypadalo, že jak vám míč padne na ruku, tak skončí u soupeřek na zemi.
Dneska mi to opravdu vycházelo, jsem za to ráda a doufám, že se nezraním a bude to tak padat pořád.

Našla byste na svém výkonu i nějaké rezervy?
Určitě se dá vždycky zahrát ještě lépe. S Olympem mi třeba nešel servis, tam bych mohla ještě přidat.

Trošku jste si zkomplikovaly druhý set, do koncovky jste šly s náskokem a nakonec rozhodl až pátý setbol. Byly jste nervózní z možnosti Olympu utéci na 2:0?
Míváme problém s tím, že k nám občas spadne balón, který letí zadarmo od stropu, špatně si zařveme a je to. To se tam stalo, ony se chytly a ještě to bylo drama. Nakonec to vyšlo, což bylo důležité a asi rozhodující.

Bezprostředně po utkání vám soupeřův trenér Mitáč vysekl poklonu s tím, že zrajete pro italskou ligu. Lákalo by vás zahrát si venku?
Já o tom zatím vůbec nepřemýšlím. V první řadě si musím udělat maturitu. Ale určitě bych do budoucna šla ráda někam ven a pokusila se tam prosadit.

Slavii do konce roku opustila ústřední nahrávačka Jana Mitáčová, přesto jste s výjimkou utkání v Brně neopustily vítěznou vlnu, na které se vezete od začátku ročníku. Budete s její přítomností ještě silnější?
Jana určitě chybí, ale viděl jste sám, že utkání s Olympem se Hance Vobrové také moc povedlo a určitě odehrála zápas na její úrovni. Doufám, že až se Jana vrátí, budeme hrát ještě lépe.

Řekli o Havelkové

Trenér Slavie Jiří Zach
Havelková hraje dlouhodobě výborně. S Olympem jí hodně pomohla nahrávačka, hráli jsme často zezadu ze šestky a dařilo se nám to. Helena podala velmi dobrý výkon, ale nějaké chyby tam byly. V koncovce druhého setu dala smeč několik centimetrů mimo a bylo z toho drama

Trenér Olympu Stanislav Mitáč
Helena je nejvýraznějším smečařským talentem u nás. Je stále ještě mladá a přitom má hodně zkušeností z ligy, jestli se nepletu, tak hraje čtvrtou ligovou sezonu. Určitě je to pro mě hráčka pro italskou A1, bude-li ji chtít hrát. Určitě je příslibem do dalších let pro náš národní tým, lepší se sezonu od sezony. Dřív hrála jenom vysoké nahrávky, které vyhrávala hrubou silou. S příchodem Jirky Zacha do Slavie hraje volejbal na rychlou střelbu do hlavního kůlu, umí oba směry, hraje dobře lajnu přes rameno, tvrdě hraje do diagonály ale umí si pomoci i technickým úderem, takže se z ní stává komplexní útočící hráčka.

Autor:


Nejčtenější

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.czmobilní verze