Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Slavii by mohl pomoci návrat smečařky

16 2000
P r a h a - Ve dveřích vedoucích mezi smetánku tuzemské extraligy přešlapují volejbalistky Slavie. Dlouho se zdálo, že jim účast mezi nejlepšími čtyřmi družstvy v nadstavbové části nemůže uniknout. Poslední tři zápasy, v nichž nezískaly ani set, však brzdí optimismus. Chce se jim vůbec vstoupit mezi nejlepší? "Není jisté, že postoupíme. Liberec hraje velmi dobře. Proto nemíním přijmout ten názor, že už máme první čtyřku jistou," zakroutil hlavou trenér Slavie Pavel Řeřábek. Jeho tým se trápí a do konce soutěže chybějí ještě dvě kola. Slávistky jedou do Ostravy a hostí právě rozjetý Liberec.

K jistotě jim chybí jedna výhra. "Vítězství bychom potřebovaly už kvůli pohodě, pro lepší pocit ze hry. Jeden vydařený zápas dokáže udělat hodně," říká kapitánka Simona Nováková. Laciné míče spadlé do pole, útoky ze snadných pozic končící v zámezí. To jsou hlavní důkazy, že se družstvu nedaří.

"Na druhou stranu myslím, že na každý tým v sezoně přijde krize. Musí se z ní dostat," dodává kapitánka. Tuší, co by mohlo pomoci. "Aby se vrátila Lenka Felbábová. Ta nám moc chybí," vyhrkne bez rozmýšlení. Drobná blondýnka zraněná v zápase na Olympu po nešťastném podklouznutí začíná trénovat. Na její smeče, ale především zákroky v poli Eden čeká. Ani kýžené vítězství však samo o sobě neznamená spokojenost až do play off.

V nadstavbě by se totiž Slavia utkávala pouze se silným trojlístkem. Brno, Frenštát ani Olymp však v této sezoně zatím nedokázala porazit. "Co to s týmem udělá, pokud by prohrával? Když jsem si přál postup do první čtyřky, myslel jsem, že to bude v jiné sestavě," přiznává trenér Řeřábek pochyby.

Ve svých představách počítal i s tím, že bude mít v týmu legionářku, Rusku Stěpanovovou. "Nejsme schopni ji sem dostat přes Cizineckou policii. Žádost jsme podali čtvrtého září a dosud jsme čekali marně. Jednoho dne jí dokonce volali z ambasády, že je vše vyřízené, ale odpoledne bylo vše jinak. To nás také velmi trápí," zlobil se kouč po posledním extraligovém zápase, v němž jeho svěřenkyně podlehly 0:3 Olympu.

"Jít mezi nejlepší s těmi řachami, které jsme dostali v posledních zápasech, to by skutečně nebylo nejlepší," uvažuje kapitánka Nováková nad tím, zda by týmu kvetla pšenka v elitní skupině. "Na druhou stranu však věřím, že ze sebe tu šedivku, která na nás padla, shodíme. Dostaneme se z toho," přeje si.

Není tedy pochyb o tom, že se již dnes na severu Moravy bude Slavia rvát. O udržení čtvrté příčky i o vlastní sebevědomí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze