Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalisté Slavie Hradec Králové zůstali i přes sestup v první lize

Volejbal - ilustrační foto | foto: www.cev.lu

15 2015
Je to trochu kostrbatý postup, ale výsledek je pro příznivce hradeckého volejbalu příznivý. Přestože místní Slavia obsadila v minulém ročníku 1. ligy sestupovou příčku, nakonec ve druhé nejvyšší domácí soutěži zůstane. Rozhodla o tom rošáda tří klubů, kterou odstartoval extraligový Havířov tím, že na novou sezonu nesehnal dostatek peněz.

Proto zvolil sestup dokonce až do třetí nejvyšší soutěže a místo v ní mu poskytl z 1. ligy sestupující Hradec. Ten získal prvoligovou licenci od Kladna, jež zase od Havířova koupilo extraligovou.

„Zůstáváme v 1. lize a naším cílem bude záchrana s tím, že se v této soutěži chceme zabydlet,“ uvedl František Lilko starší, jenž se po delší odmlce k prvoligovému týmu vrací jako trenér.

Hradečtí tedy zůstávají v letos dvanáctičlenném prvoligovém poli, stejně jako v minulé sezoně, jako jediný zástupce Královéhradeckého kraje. Druhá nejvyšší soutěž odstartuje první říjnový víkend a Hradečtí v něm vyrazí do Starého Města a do Brna.

Hradecká Slavia nejenže zůstala v 1. lize mužů, ale bude mít svůj tým i v 1. lize žen, kam slávistky postoupily z 2. ligy. Nováček druhé nejvyšší soutěže byl zařazen skupiny B, kde se sejde s Hronovem, který v 1. lize hrál už v minulé sezoně.

Prvoligová soutěž žen se hraje ve dvou skupinách, ve druhé části sezony dojde k rozdělení družstev podle pořadí ve skupinách. Slavia Hradec a Hronov se budou na podzim utkávat s Opavou, Tatranem Střešovice, MS Brno a družstvem Řep.

Soutěž jim začne o týden později než mužům. Jak Hradec, tak Hronov do ní vstoupí duely v Opavě a ve Střešovicích.Najdete na iDNES.czmobilní verze