Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sláva kvůli jednomu papírku

19 2003
Bangkok - Úryvky thajské hudby, pánové v oblecích a sál noblesního hotelu Dusit Thani. Losování Davisova poháru bylo včera v Bangkoku velkou slávou, i když samo o sobě trvalo asi vteřinu. Thajci hrají o Světovou skupinu poprvé v historii a chtějí se pořádně ukázat. Připravili velké pohoštění, a dokonce i jména jako Ulihrach či Berdych vyslovili správně.

Ceremonie začala o dvacet minut později, ale nebylo kam spěchat. Nejprve jsou představeni prominenti a pak hráči.

Vlastní los? Do poháru se hodí dva lístečky: Jiří Novák a Bohdan Ulihrach. Viceprezidentka thajského tenisového svazu (podle programu pod patronátem Jeho Veličenstva) pak počká na blesky fotoaparátu a jeden lístek vytáhne.

Jiří Novák, tím je pořadí zápasů určeno. Ozve se potlesk a následují dotazy novinářů na oba týmy. Tleská se snad za každou odpovědí, i když na otázku o thajském jídle zaznělo: „Nemáme na něj moc času, pořád trénujeme.“

Pak přichází čas na úsměvy a společnou fotografii. Thajští tenisté se soupeřům zdvořile ukloní a vystřídají je u mikrofonů. Za stolem teď sedí málem celá rodina Srichaphanů: drobný otec Chanachai je kapitánem a synové Paradorn s Naratornem hrají. Právě Češi mají tenhle klan přibrzdit.

Čtvrtek je při každém Davis Cupu dnem oficialit. V sedm začíná slavnostní večeře, při které zaznějí proslovy, hráči obou zemí si předají dary a popřejí štěstí. Od pátku se hraje.Najdete na iDNES.czmobilní verze