Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sláva jde do Hollywoodu

6 2000
L o s A n g e l e s (Od našeho zvláštního zpravodaje) - Lesk a slávu Hollywoodu, otčiny filmového průmyslu, poznával ve středu na vlastní kůži tenista Ctislav Doseděl. Využil odpolední pauzy v přípravě na čtvrtfinálové utkání Světové skupiny Davisova poháru proti Spojeným státům a vydal se na zvláštní procházku.

Český herec je v Hollywoodu, mohl si hrdě říci devětadvacetiletý Doseděl, a nemusel přitom pouze parodovat název skupiny Frankie Goes to Hollywood. Loni totiž sehrál hlavní roli léčitele Priessnitze v dokumentárním filmu Živá voda. A tak Dosedělovu tříhodinovou návštěvu filmových studií natáčel americký televizní štáb, který ji hodlá vysílat v jedné z večerních show. "Má to být něco v tom smyslu, jak český herec do srdce filmového světa přišel," glosoval výlet Doseděl, který se už od rána nemohl dočkat.

Se svým hereckým výkonem v Živé vodě byl vcelku spokojený. "Když jsem se viděl v hotovém filmu, docela se mi to zamlouvalo," tvrdí Doseděl, kterého si režisér vybral díky velké podobě s Priessnitzem. "Jen asi při dvou záběrech jsem si říkal, že bych to dnes sehrál jinak. Měl jsem pocit, že jsem se pohyboval příliš energicky, moc sportovně, což by Priessnitzovi bylo asi cizí. Žádné špatné kritiky jsem ale o sobě nečetl."

Ambice na pokračování herecké kariéry Doseděl zatím nemá. "Nepřemýšlel jsem o tom a ani žádné nabídky jsem nedostal," tvrdí česká tenisová dvojka, kterou v pátek čeká nástup proti americké jedničce Andremu Agassimu.

V Los Angeles je Doseděl i s manželkou a synem Jakubem, kterému bude v létě teprve rok. "V Americe pobývám na turnajích už šestý týden a bez rodiny bych se tu asi zbláznil. Její přítomnost mi moc pomáhá," říká tenista, který nemá potíže cestovat s malým dítětem. "Musím říci, že Jakub snáší cesty letadlem prefektně. Bývá to sice někdy dřina, když se ho pořád snažíme zabavit, ale jinak si nemůžu stěžovat. Je moc hodný."

Větším problémem je pro vegetariána Doseděla najít v zemi rychlého občerstvení kloudnou restauraci a jídlo bez masa. "Jednu takovou jsem naštěstí objevil v našem hotelu," pochvaluje si Doseděl, jehož si spoluhráči dobírali poté, co ho na turnaji v Key Biscayne přepadla žaludeční nevolnost, kvůli které nemohl čtyři dny trénovat. Tos určitě snědl nějaké maso, říkali kolegové. "Kdepak," oponoval Doseděl. "To by mi bylo mnohem hůř."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze