Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Slalomářský kanál v Troji se dočkal otevření

5 2003
Praha - Kanál v pražské Tróji se změnil v závodiště světových parametrů. Oddíl USK investoval do nových překážek a dna kanálu téměř 300.000 korun. Nové překážky, ukotvené do dna, jsou nastavitelné, mohou měnit ráz vody. Břehy poničené po loňských záplavách nákladem několika milionů korun rekonstruovalo Povodí Vltavy.

Podle jeho slov má zejména spodní část kanálu zcela nové parametry. "Řekl bych, že světové," prohlásil Milan Bílý z USK v narážce na mistrovství světa, které by se v Troji mělo konat v roce 2006.

Prodloužený a kvalitnější kanál by se měl dočkat také dalšího nového zázemí v loděnici, která byla po loňských povodních již opravena. "Už jsme prostavěli asi patnáct milionů, dalších třicet bychom rádi využili na další ubytovací kapacity, restauraci a hlavně tělocvičnu," pravil Bílý.

Vodáci jsou si jisti, že šampionát uspořádají, i když oněch 30 milionů neseženou. Potíž je v tom, že loděnice je majetkem FTVS, potažmo Univerzity Karlovy, která potřebné finance nemá.

"Chceme ty peníze investovat, aby šampionát měl důstojné zázemí," řekl Bílý. "Děláme to pro výuku, pro vodáky i veřejnost," upozornil.

Slalomáři litují, že vinou rekonstrukce promarnili možnost jezdit v relativně teplém počasí, která v Čechách v uplynulých měsících panovalo. Od víkendu mají začít mrazy. "To je smůla, ale budeme trénovat, dokud nebudou na Vltavě jezdit ledy," ujistil s
úsměvem Bílý.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze