Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Slalom v hávu VIP: Záhrobská byla spokojená. Ale musím být rychlejší, říká

Šárka Záhrobská | foto: AP

4 2010
Předělává techniku, doléčuje modřiny, ale pozvolna se zlepšuje. Šárka Záhrobská si veze z pohárového slalomu v Záhřebu páté místo, o jednu příčku vylepšila výsledek z Lienzu. Na konto jí zároveň přibude 5 000 eur z "nejbohatšího" slalomu, jaký ženy ve světě jezdí.

Vždyť v chorvatské metropoli si 30 nejlepších rozdělilo v přepočtu přes 3,5 milionu korun. Na vítězku čekalo 1,3 milionu a křišťálová koruna navrch. Tu posadili na hlavu Sandrine Aubertové.

Francouzka je "skokanem" minulého roku, od loňského března nasbírala čtyři vítězství! "Je jí 27 let, věkově patří mezi střední generaci," říká Záhrobská. "Najednou mi přijde hodně uvolněná."

Marně tentokrát útočila na triumf Rakušanka Marlies Schiledová. Pád pět branek před cílem druhého kola učinil její snaze přítrž.

U svahu tomu všemu přihlížely legendy Alberto Tomba a Janica Kosteličová – ne nadarmo se záhřebský slalom jmenuje VIP World Cup. Nezničily ho ani jarní teploty v Záhřebu, kde den před závodem naměřili plus osmnáct! "Trať byla nad očekávání, nebořila se," ocenila po závodě česká slalomářka.

Po předvánočním pádu ji ještě pobolívají záda, před olympijskými boji navíc pracuje na změně slalomové techniky. "Už to není klasický carving jako před třemi lety, jezdí se jinak. Musím se přizpůsobit. Podívejte se na Švédku Borssenovou, ta jezdí pořád stejně. Ale tehdy dokázala vítězit, teď se trápí ve druhé desítce."

Záhrobská v neděli načala své představení 6. místem v úvodním kole, ve druhém se o příčku zlepšila. "Bylo to dobré. Příště zase zaútočím na stupně vítězů. Musím být rychlejší," říká. Tento týden si zkusí i rychlejší disciplínu. V Hausu stane netradičně na startu tréninku sjezdu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze