Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Skvělé druhé kolo vyneslo Tintěru k první výhře mezi profesionály

Lukáš Tintěra, International Mokov pro-am 2010. | foto: www.czechpgatour.cz

19 2010
Deset dní po neúspěšném pokusu postoupit v kvalifikaci European Tour si Lukáš Tintěra spravil chuť premiérovým vítězstvím mezi profesionály. Zvítězil v turnaji International Mokov Pro-am, předposledním z domácí série.

Podruhé se na Pilsner Urquell Czech PGA Tour hrálo na rakouském území. Tintěra v Haugschlagu zaútočil v nedělním druhém kole. Po úvodním měl ztrátu jednoho úderu na vedoucího Pabla Hojase, nakonec ho ale předčil o tři údery.

Tintěrovi se v resortu, vzdáleném jen několik kilometrů od česko-rakouských hranic, letos výrazně daří. Na přelomu července a srpna tady skončil třináctý na turnaji Alps Tour. Hrálo se ale na druhé zdejší osmnáctce, takže na hřišti Waldviertel neměl před ostatními žádnou výraznou výhodu.

Pablo Hojas, International Mokov pro-am 2010.

Oba nejvážnější uchazeči o prvenství zahráli 69 ran. Španěl v prvním a Tintěra ve druhém kole. Vítěz si ale připravil dobře půdu, zatímco Hojasovi závěr nevyšel úplně skvěle.

Tintěra už byl v domácí konkurenci dvakrát druhý, to bylo v jeho loňské premiérové sezoně. Letos bylo jeho maximem čtvrté místo na PGAC Masters v Sokolově. Za čerstvé prvenství si pětadvacetiletý golfista vysloužil prémii 2 741 eur.

Golfové hřiště Waldviertel v Haugschlagu.

Vyrovnaným výkonem se na třetí místo prosadil Ondřej Lébl, další místa v horní části výsledkové listiny však již zaujali rakouští účastníci. Ti přijeli převážně na sponzorské pozvánky.

Lídra série Viktora Skalleho trápily zdravotní problémy a tentokrát své bodové konto nijak významně neobohatil, obsadil dělené 34. místo. Situace na předních pozicích finančního žebříčku se vyrovnala a o celkovém vítězi rozhodně až závěrečný desátý turnaj, Grand Finale na brněnské Kaskádě.

international mokov pro-am - konečné výsledky

Par 72: 1. Tintěra (ČR) 139 (70+69) -5, 2. Hojas (Šp.) 142 (69+73) -2, 3. Lébl (ČR) 143 (72+71) -1, 4. Webb 144 (72+72), Bausek 144 (71+73) oba par, 6. Grenier 146 (73+73), Willard (všichni Rak.) 146 (72+74) oba +2.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze