Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Škrobáková na atletickém mistrovství, které hostí Praha, zaútočí na rekord

Lucie Škrobáková vítězí na trati 100 metrů přes překážky na mistrovství Evropy družstev | foto: Reuters

27 2009
Hon na limity pro mistrovství světa v Berlíně, ale možná i útok na rekord. Takový bude o víkendu na Strahově republikový šampionát atletů.

Útok na vlastní národní rekord oznámila překážkářka, která by v hudebních anketách směle aspirovala na titul "skokanka roku" – Lucie Škrobáková. Její metou je čas 12,93.

Minulou neděli se mu při mistrovství Evropy družstev v Leirii přiblížila na setinu. Teď má padnout. "Prostředí na Strahově znám, je pro mě domácké. Dráha je rychlá, jen se tu točí vítr," říká. "Ale zase bude teplo a nemělo by pršet. Doufám, že formu přetavím v dobrý čas, snad i ve výkon pod 12.90."

Pro ilustraci: takový čas by znamenal vedení v letošních evropských tabulkách, jimž vévodí za 12,92 Turkyně Yanitová. Jen zámořské překážkářky jsou rychlejší, zato stále o hodně. Světovým tabulkám kraluje časem 12,52 Kanaďanka Lopesová Schliepová.

Tváří, která z plakátů zve na domácí šampionát, je olympijská vítězka Barbora Špotáková. Její disciplína bude v neděli zlatým hřebem programu. Oštěpařka si po střevní chřipce v Leirii chce zaházet opět jednou s nerozbouřeným žaludkem.

Počet šestnácti limitářů pro mistrovství světa mohou rozšířit tyčkaři, výškař Ton, trojskokanka Šestáková nebo třeba sprinteři. Zato Kateřina Baďurová, která má v Berlíně obhajovat stříbro z Ósaky 2007, po zranění návrat do závodů stále odkládá. Zdravotně indisponován je nadále i překážkář Petr Svoboda.

Organizátoři naplánovali finálové bloky na pozdní odpoledne, v sobotu od 17.00, v neděli od 16.30. V optimistických prognózách slibují 5 000 diváků. Třeba i proto, že vstupenky na šampionát platí i do pražské zoo.

Autor:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze