Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Skotskou generálku na Open vyhrál Edoardo Molinari. Bratr se radoval s ním

Edoardo Molinari vyhrál u Glasgowa svůj první turnaj European Tour | foto: AP

11 2010
Edoardo Molinari si v poklidu došel pro vítězství na dobře obsazeném Scottish Open, generálce na 150. ročník British Open. Nakonec vyhrál o tři rány před zkušeným Darrenem Clarkem.

Devětadvacetiletému Edoardovi jistě pomohlo, že ve finálovém flightu mohl jít se svým o dva roky mladším bratrem Franceskem a nakonec se s ním i radovat ze svého prvního vítězství na European Tour.

"Je to zvláštní, ale před turnajem jsme se s bratrem bavili, že se nám nepodařilo na jednom turnaji hrát oběma dobře," uvedl při přebírání trofeje Edoardo, jenž na sebe upoutal pozornost v roce 2005, kdy se stal prvním hráčem z kontinentální Evropy, kterému se podařilo vyhrát US Amateur Championship. "Když já vyhraji tento týden a Francesco příští, bude to skvělé," zavtipkoval směrem k British Open.

Edoardo Molinari (vlevo) a Francesco Molinari během finálového kola Scottish Open

Edoardo Molinari (vlevo) a Francesco Molinari během finálového kola Scottish Open

Molinari vstupoval do finálového kola s náskokem jedné rány na Darrena Clarka, ale záhy si rodák z Turína vypracoval dostatečný odstup. V jeden moment je od sebe dělilo pět ran. Stahovat Molinariův náskok byl o to těžší, že hřiště bylo v neděli náročné a většina hráčů zahrála nad par a svá skóre zhoršovala.

Molinari na sebe zvýšil tlak na patnácté jamce, kde zahrál double bogey a rázem byl rozdíl tří ran, který se před závěrečnou jamkou zúžil na dvě a Clarke vykřesal jiskru naděje. Místo birdie ale přišlo bogey a Molinari si za zvuku Scotland The Brave mohl jít pro vítěznou trofej.

Edoardo Molinari, Scottish Open, 4. kolo

Edoardo Molinari, vítěz Scottish Open

Ač Darren Clarke nezvítězil, nezoufá. Díky druhému místu se mu totiž na poslední chvíli podařilo získat pozvánku na British Open v St. Andrews. Jednačtyřicetiletý golfista zažil povedený týden, když na jeho začátku vyhrál skvěle obsazený charitativní turnaj v Irsku, kde startoval i Tiger Woods.

Darren Clarke, Scottish Open, 4. kolo

Darrena Clarka kromě 400 tisíc eur může těšit pozvánka na 150. ročník British Open

Dařilo se i druhému Molinarimu. Mladší Edoardův bratr Francesco skonči spolu s domácím Stephenem Gallacherem a Švédem Peterem Hedblomem na čtvrté místě.

Na slušném 21. místě skončil známý bouřlivák John Daly. A mohl být mnohem výš, nebýt zkaženého čtvrtého kola, ve kterém zahrál šest ran nad par hřiště. Přitom devět jakem před koncem byl pro neděli na paru. Na dvanáctce a třináctce měl výpadek a na obou jamkách zahrál triple bogey. V takových případech ho obvykle hra znechutí a zkazí i následující jamky, nyní se však zvládl oklepat a zahrát birdie, na poslední jamce ale připisoval jednu ránu.

John Daly, Transition Championship

John Daly zažil u Glasgowa letošní nejlepší golfový víkend

Spolu s Dalym se o 21. místo dělí vítěz US Open Graeme McDowell, pro kterého to byl první turnaj po triumfu v Pebble Beach.

Svá vystoupení na Loch Lomond si jistě jinak představovali Phil Mickelson, Miguel Ángel Jiménez, Ross McGowan, Chris Wood, Robert Allenby, Retief Goosen, Lucas Glover, J.B. Holmes, Vijay Singh, Jang Jong-un, Ernie Els nebo Martin Kaymer, kteří neprošli cutem a s turnajem se rozloučili už po dvou kolech.

Scottish Open - konečné pořadí

(par 71, dotace 3,600.000 eur)

1. Edoardo Molinari (Itálie) -12
2. Darren Clarke (Sev. Irsko) -9
3. Raphaël Jacquelin (Francie) -8
4. Stephen Gallacher (Skotsko), Peter Hedblom (Švédsko), Francesco Molinari (Itálie) -7
7. Shane Lowry (Irsko) -6
8. Johan Edfors (Švédsko), Rory Sabbatini (JAR), Ross Fisher (Anglie) -5
11. Trevor Immelman (JAR) -3

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze