Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Skončí v Ústí Símaro, Šomko i Mizerák? Situace není dobrá, ví kouč Nekola

Ústí nad Labem: Esteban Símaro - Nová posila Ústí nad Labem: Esteban Símaro. | foto: MF DNES

10 2009
Smrčina, Habr, Moník, Mooz, Bezděka, Beer, libero Kopáček. Tak by mohl vypadat tým ústeckých volejbalistů v příštím ročníku extraligy. Kam se podějí nahrávač Símaro či Slováci Šomko s Mizerákem? Pravděpodobně odejdou. A možná skončí i kouč Michal Nekola. "Smlouva mi vyprší a já nevím, co bude. Mám už i jinou nabídku," přiznává Nekola.

Preferujete odchod, nebo byste raději zůstal v Ústí? Mám tu vazby, spoustu známých, manželku, děti tu chodí do školy. Rád bych pokračoval, ale na nějaké úrovni. Pokud to úplně rozpustí a bude se začínat od nuly, je to těžké. Šest let jsme to tady budovali, s vidinou toho, že to půjde pomalu nahoru. Ale bohužel se ani jeden rok nepodařilo sehnat peníze na to, abychom dali tým dohromady. Spíš prostředky postupně ubývaly.

 

Máte obavy o budoucnost Ústí?
Nevidím to moc optimisticky. Co slyším od lidí, kteří mají co do činění s ústeckým volejbalem, naše pozice není růžová. Čekáme, sháníme. Pokud se nic nepodaří, budou velké problémy.

To pro vás asi není ideální situace.
Rád bych věděl, na čem jsem. Abych si eventuálně mohl začít shánět něco nového. Dostal jsem jednu nabídku z Česka, spíš neoficiální. Nechci to víc konkretizovat.

Jak to bude s hráči? Dokážete udržet Símara, jehož příchodem nastartoval váš vzestup?
Spíš tu nezůstane, shání něco v cizině. A stejně bychom asi na něj neměli peníze na celou sezonu. Naše finanční situace na příští rok nebude dobrá, možná ještě horší než letos.

Takže další zásah do sehraného týmu. Kdo Símara nahradí?
Zase to bude od začátku. Každý rok je to stejné. Přišli jsme už o dva špičkové nahrávače Sládečka s Repákem, je těžké pracovat na něčem, když není vidina koncepce. Možná bude první nahrávač z mladého Filipa Habra. Už jednou musí ukázat, jestli na to má. Nemůže jen pořád čekat vzadu na příležitost. Když budou peníze, budeme shánět lidi, ale ono jich zase na trhu moc není.

A riskovali byste podobný přehmat jako s Robertem Mifkou.
Nebyl špatný nahrávač, v určitých situacích mu nepomohli ani kluci. A dostával se dolů. Jako jeden ze zkušenějších to měl držet, jenže to taky neunášel, a tím pádem to neklapalo.

Odejdou i Šomko a Mizerák?
Spíš nezůstanou. Jejich kluby chtějí odstupné, musí se za ně platit transfery. To jsou velké výdaje. Plus jejich platy, bydlení. Ono se to pak vyšplhá vysoko. A navíc výkonnostně taky úplně nepřesvědčili.

V předstihu jste se zachránili v extralize. Aspoň to vás může těšit.
Jsem ze sezony zklamaný. Cíl jsme nesplnili. Záchrana nám vůbec nemůže vynahradit, že jsme nepostoupili do play-off.

Už jste si udělal analýzu?
Ještě úplně ne, není konec.V minulých sezonách jsme vždy na začátku třeba i se štěstím něco uhráli, letos ne. Ale nakonec chybělo pár setů a byli jsme v play-off. A hodnotili bychom to teď jinak. Takhle převažuje zklamání.

Udrželi jste se celkem snadno.
Začátek ve skupině o záchranu lehký nebyl. Věděli jsme, že sestup by byl tragédie. I kvůli nervozitě jsme vyhráli první dva zápasy jen 3:2, pak už to bylo dobré. Splnili jsme včas aspoň tenhle úkol a teď máme prostor vyzkoušet si mladé hráče.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze