Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Osmá bedna, tisíc bodů. Spokojený Koudelka vzhlíží k Falunu

Roman Koudelka v závodě v Titisee-Neustadtu. | foto: AP

8 2015
Nejlepší skok zimy? To asi ne. Tím prý byl ten ve druhém kole před týdnem ve Willingenu. Nicméně i ten nedělní v německém Titisee-Neustadtu dopadl dobře. „Richie (trenér Schallert – pozn.) mi řekl, že musím udělat tisíc bodů ve Světovém poháru. A už je mám,“ těší skokana na lyžích Romana Koudelku.

Třetí místo a osmá bedna v sezoně, to už je důvod k oslavám, ne?
Jsem spokojený, i když jsem v prvním kole byl trochu naštvaný, protože skok se mi nepovedl – podmínky byly prazvláštní, za vítr jsem měl dostat víc bodů. Ve druhém kole jsem ale měl štěstí, skok se mi podařil. Rozhodně je to povzbuzení před mistrovstvím světa ve Falunu.

V čem byly prazvláštní podmínky?
Vítr se hodně točil, takže měly být větší přídavky bodů, bavili jsme se o tom s Richiem. Ale teď už je to jedno, jsem rád, že to dopadlo na bednu.

Kdy jste začal tušit, že byste mohl skončit třetí?
Po prvním kole jsem byl jedenáctý, ale rozestupy byly minimální, takže šance byla. Navíc jsem měl štěstí, protože skokani za mnou měli trochu horší podmínky. Každopádně jsem ale rád, že to takhle dopadlo.

V neděli vládl na můstku v Titisee-Neustadtu silný boční vítr. Byl to velký rozdíl oproti sobotě?
Rozhodně, vítr se hodně točil. O to víc jsem rád, že to dopadlo takhle.

Po čase jste nebyl v hlavní soutěži sám, z kvalifikace postoupili Jakub Janda, Jan Matura i Lukáš Hlava. Cítíte to jako podporu?
Rozhodně ano, když jsme v závodě všichni, tak je to dobré pro celý tým. Ale dneska to kluci odskákali – Jandys s Lukášem měli hodně špatné vetrné podmínky a Honza úplně nejhorší ze všech.

Do druhého kola jste postoupil sám. Není to traumatizující?
Určitě by bylo lepší, kdybych tam nebyl sám, účast dalšího kamaráda by povzbudila. Ale nezadařilo se, s tím nic nenadělám.

Nedělá to trošku dusno v týmu, když postoupíte jako jediný?
Tak to si rozhodně nemyslím, určitě ne. Stačí málo, jen aby kluci měli taky trochu štěstí.

Závod v Titisee-Neusatadtu byl náhradou za podnik v Liberci. Mrzí vás, že se nezávodilo v Liberci?
Teď už ani ne, už to nemá cenu řešit. Navíc teď byly biatlonové závody v Novém Městě na Moravě, takže by do Liberce stejně lidi nepřišli... Možná to dopadlo tak, jak to dopadnout mělo.

Vynecháváte závod Světového poháru ve Vikersundu, který je za týden, a potom už budete závodit na mistrovství světa ve Falunu. Je vynechání Vikersundu správným krokem?
Rozhodně. Protože z mamutího můstku, největšího na světě, bychom přešli na devadesátku a to by nebylo ideální. Nemá cenu o tom diskutovat, jsem přesvědčený, že mi tenhle krok pomůže.Najdete na iDNES.czmobilní verze