Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Skokany na lyžích čeká kvalifikace až v pátek

23 2006
Kuusamo - Mokrý sníh a silný vítr notně zkomplikovala podmínky skokanů na lyžích při kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru, a tak ji jury po protestech změnila jen na tréninkové kolo. Kvalifikace tak bude na programu těsně před začátkem závodu. Ten začíná v pátek v 17.15, kvalifikace proběhne od 16.00.

Z velkého můstku se dnes až na domácího Janneho Ahonena spustili všichni skokané. Poté, co začal padat mokrý sníh a foukat vítr, měla ale poslední třetina závodníků výrazně horší podmínky.

O účast v pátečním závodu dnes usilovali i čtyři čeští reprezentanti, Jakub Janda ji má coby obhájce celkového prvenství jistou. Předvedené výkony by na postup stačily třem z nich - Romanu Koudelkovi, Antonínu Hájkovi i Janu Maturovi, naopak Lukáš Hlava bude mít šanci své zaváhání za 21 hodin napravit.

Nejdále dnes z české pětice doletěl teprve sedmnáctiletý talent Roman Koudelka (114 metrů), Hájek dopadl na značku 100 m, Matura skočil o dva metry méně a Janda už v nepříznivém počasí 106,5. Všichni se srovnali ve čtvrté desítce provizorní výsledkové listiny.

Loni počasí ve finském středisku rovněž skokanům nepřálo. Úvodní podnik byl kvůli hustému sněžení odvolán, o den později nicméně Janda v jednokolovém závodu vykročil vítězstvím za ziskem Křišťálového glóbu. Letos jsou v Kuusamu rovněž na programu dva závody.

Český skokan na lyžích Jan Matura při tréninku na závodu Světového poháru v Kuusamu.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze