Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Skokanská hvězda Vlašičová je tady. Hala v Třinci je vyprodaná

Blanka Vlašičová | foto: Jaroslav OžanaČTK

26 2010
Chorvatská výškařka Blanka Vlašičová pořádně vylekala manažera Moravské výškařské tour Alfonze Jucka, když zjistil, že zrušila mítink v New Yorku. "Hned jsme ji telefonovali, naštěstí odvolala jen New York," oddechl si Alfonz Juck.

Příčinou bylo náročné cestování. "Lékaři jí nedoporučili velké časové rozdíly. Rovnou z New Yorku měla letět do Švédska, do Göteborgu, a to v trojici Třinec - New York Göteborg vypadalo z pohledu cestování hrozivě," podotkl Juck.

Atletičtí fanoušci se tak dnes od 17 hodin dočkají Vlašičové na Beskydské laťce v Třinci. A v hale STaRS je už všech 2 000 míst vyprodáno.

Vždyť to v Třinci bude nejkvalitněji obsazený mítink v osmnáctileté historii. "Startují momentálně dva nejlepší skokané do výšky na světě," upozornil Alfonz Juck. Vedle Blanky Vlašičové také Rus Ivan Uchov, který v sobotu v Hustopečích na mítinku Tour vyletěl nad 237 cm.

Ředitel Beskydské Laťky Zdeněk Valach věří, že letos padnou rekordy závodu. Ty drží Ivan Uchov výkonem 233 centimetrů z minulého roku a Barbora Laláková, která v roce 2008 skočila 197 centimetrů.

Beskydská laťka


Hala STaRS v Třinci

Ženy 17.00 hodin Blanka Vlašičová (Chorvatsko), Barbora Laláková, Iva Straková a Oldřiška Marešová (Česko), Chaunté Howardová (USA), Natalyja Mamlinová (Rusko), Kamila Stepaniuková a Karolina Gronauová (Polsko). Burcu Ayhanová (Turecko), Lavern Spencerová (Svatá Lucie)

Muži 19.00 hodin Sergej Mudrov a Ivan Uchov (Rusko), Jaroslav Bába a David Šutera (Česko), Dusty Jonas a Jamie Nieto (USA), Alessandro Talotti (Itálie), Jacques Freitag (JAR), Samson Oni (Velká Británie), Dmitrij Demjanjuk (Ukrajina), Wojciech Theiner (Polsko), Peter Horák a Michal Kabelka (Slovensko), Olivér Harsányi (Maďarsko), James Grayman (Antily)

Světový rekord visí ve vzduchu, tvrdí Vlašičová


Usměvavá přiletěla včera Blanka Vlašičová do Ostravy. Nejlepší světová výškařka současnosti zahájí halovou sezonu dnes v Třinci na Beskydské laťce. "Mám za sebou nejlepší zimní přípravu vůbec," oznámila na tiskové konferenci na ostravském magistrátu.


Takže rok 2010 by pro vás mohl být stylový? Skočíte 210 centimetrů?
Možné to je. Hlavně, abych byla úplně zdravá. Světový rekord ale visí ve vzduchu. Kdy ho překonám, to ale nepovím. Může to být už tento rok, ale nemusí. Nerada se k tomu vyjadřuji.

Blanka Vlašičová


Může vám pomoci rivalita s Němkou Ariane Friedrichovou?
Je to další motivace. Nad dvěma metry to je hodně našlapané, Čičerovová, Friedrichová i další holky. To by mohlo pomoci ke světovému rekordu. Hlavně se ale soustřeďuji sama na sebe. To se mi v minulosti osvědčilo.

Nemrzí vás, že se s Friedrichovou na Moravské tour neutkáte? Ona byla v sobotu v Hustopečích, vy budete v Třinci.
Za sebe mohu říct, že se nevyhýbám nikomu. Vždyť ta největší konkurence pomáhá výkonům i samotnému závodu. Já nemám na pořadatele mítinků žádné požadavky, abychom spolu nezávodily. Nevyšlo to.

Co se dá od vás čekat při vašem úvodním závodě roku v Třinci?
Těžko říct, je to opravdu první závod. Hodně bude záležet na tom, jak se mi podaří dostat z dosavadního tréninkového rytmu do soutěžního. Mám ale na každém závodě jasný cíl - dva metry.

Při halových mítincích výškařky doprovází hudba. Přivezla jste si nějakou svoji?
Ne. Nechám to na pořadatelích.

Nehrozí, že byste se roztančila dříve než po úspěšném pokusu, jak je vaším zvykem?
To vůbec ne. Tančím, až když jsem spokojená se svým výkonem.

Jakou hudbu máte vůbec ráda?
To je těžká otázka. Nejsem nijak vyhraněná, ráda si poslechnu každou dobrou muziku. Pro mě je ale důležitější četba, knížka. Spíš se stane, e doma zapomenu iPod než knihu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze