Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Skokani si připlatili za přípravu

19 2000
L i b e r e c - Z přípravy ve švýcarském Svatém Mořici se v neděli vrátili čeští reprezentanti ve skoku na lyžích. Na tamním můstku absolvovali dva kontrolní závody, na jejichž základě trenér David Jiroutek včera oznámil předběžnou nominaci na blížící se Intersportturné. "Turné čtyř můstků by se měli zúčastnit Doležal, Jakub Jiroutek a Hlava," uvedl reprezentační trenér. Ve Svatém Mořici se blýskl také zkušený Jaroslav Sakala, který první kontrolní závod dokonce vyhrál.

"Saky předvedl dobrý skok, jenže pak závod přerušila sněhová vánice. Druhý den byl však z reprezentantů až poslední," vysvětlil David Jiroutek.

Financování přípravy skokanů se dostalo do krize, a tak si reprezentanti museli na pobyt ve Švýcarsku připlácet. Každý sáhl do kapsy pro dvě tisícikoruny. Sakala se Sucháčkem si platili sami celý pobyt. Svatý Mořic praskal ve švech, jelikož se sem k tréninku sjel doslova celý skokanský svět včetně závodníků v severské kombinaci.

Větší část české reprezentace nyní čeká suchá příprava v Harrachově. Není však vyloučeno, že se zde v následujících dnech podaří nastříkat můstek technickým sněhem. "Škoda, že právě teď nemůžeme trénovat na sněhu. Rakušané i Němci se například připravují ve Skandinávii," posteskl si David Jiroutek.

Reprezentační kouč doufá, že jeho svěřenci předvedou při tradičním Turné čtyř můstků svůj standard, který potvrdili během přípravy ve Švýcarsku. "Rád bych, aby se dostávali na bodovaná místa. Jestli máme na víc, to teď nedokážu odhadnout."

Kalendář závodů Světového poháru skokanů tvrdě zasáhlo teplé počasí. Dosud se tak uskutečnily pouze čtyři podniky z plánovaných jedenácti. Naposledy odpadly dva víkendové závody ve švýcarském Engelbergu. Intersportturné začíná 29. prosince v německém Oberstdorfu a končí 6. ledna v rakouském Bischofshofenu. Janda, Sucháček a Sakala budou ve stejném termínu startovat na závodech Kontinentálního poháru.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze