Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Českým skokanům se nevedlo, v Oslu skončili v soutěži týmů sedmí

Peter Prevc v soutěži družstev v Oslu | foto: AP

6 2016
Nejhorší výsledek v sezoně předvedli čeští skokani na lyžích v týmové soutěži v Oslu. Kvarteto Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek, Jakub Janda a Jan Matura obsadilo na Holmenkollenu sedmou příčku. Se velkým náskokem zvítězilo Slovinsko, druzí skončili domácí Norové a třetí Japonci.

Dosud byli Češi dvakrát pátí a jednou šestí, tentokrát si pohoršili. Už po prvním kole byli na sedmém místě s dvacetibodovou ztrátou na šesté Polsko a ani ve druhém kole nevybočil žádný z Čechů z průměru. Přes stodvacetimetrovou hranici se dostal až závěrečným pokusem Koudelka.

Za šestými Poláky nakonec zaostali takřka o 70 bodů, horší byly pouze Rusko a Švýcarsko.

Slovinci, vedení bratry Peterem a Domenem Prevcovými, ještě zvýšili náskok z prvního kola a slavili první týmový triumf v sezoně. Dosud byli nejlépe druzí v úvodním závodu v Klingenthalu.

V druhém kole se nezměnilo pořadí ani na dalších příčkách, za druhými Nory překvapili třetím místem Japonci. Vítězové úvodních dvou SP Němci skončili až čtvrtí, ještě o příčku níž byli před časem nedostižní Rakušané.

V neděli je na programu závod jednotlivců, v němž se představí kompletní české kvarteto.

Závod SP ve skocích na lyžích v Oslu

Muži

Družstva: 1. Slovinsko (Tepeš, D. Prevc, Kranjec, P. Prevc) 977,7 b., 2. Norsko (Tande, Fannemel, Forfang, Gangnes) 945,3, 3. Japonsko (Takeuči, Sakujama, Ito, Kasai) 927,2, 4. Německo 915,0, 5. Rakousko 910,8, 6. Polsko 895,6, 7. ČR (Janda, Kožíšek, Matura, Koudelka) 828,0.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze