Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Škodovky se v Keni drží

26 2000
N a i r o b i - Na sedmém a osmém místě jsou vozy Škoda Motorsport týmu s piloty Schwarzem a Climentem po druhé etapě keňské Safari Rallye, kterou vede britský jezdec Richard Burns. Toho nezstavil ani přehřátý motor. Závodník továrního týmu Subaru dnes vyhrál jedinou rychlostní zkoušku a zvýšil náskok před druhým Juhou Kankkunenem z Finska na téměř pět minut. Třetí Didier Auriol na seatu ztrácí na Burnse už více než čtvrt hodiny.

Výborně jel druhou etapu Španěl Carlos Sainz, který s fordem vyhrál tři rychlostní zkoušky a z desátého místa po první etapě se posunul na čtvrtou příčku. Po mistru světa Tommim Mäkinenovi odstoupili ze závodu během druhé etapy další adepti na přední umístění, Belgičan Freddy Loix, Skot Colin McRae a Marcus Grönholm z Finska.

"Po dojetí erzety se motor ohřál na 130 stupňů Celsia a kontrolní systém ho automaticky vypnul. Nastartovat jsme mohli, až když se ochladil. Mezitím jsme do chladiče nalili několik lahví vody," popisoval Burns jedinou svízel, která jej zatím v Keni potkala.

Spokojen byl po druhé etapě také Kankkunen, který se vyhnul defektům. Naopak Colin McRae měl důvod se zlobit. Při poslední dnešní erzetě uvázl v říčním brodu a musel ze závodu odstoupit. Posléze vyšlo najevo, že místní domorodci zvýšili hladinu řeky umělou hrází, aby si při průjezdu automobilů užili víc legrace.

Potíže se zatím vyhýbají škodovkám, které si při premiéře v Keni vedou nad očekávání úspěšně a mají velkou šanci potřetí v řadě bodovat.

"Držíme si vlastní tempo a kromě několika defektů jsme neměli žádné problémy. Na autě nic neprasklo a je neuvěřitelné, že takhle jedeme při prvním startu týmu v Safari Rallye," řekl Schwarz.

Druhou etapu poznamenal incident mezi dvěma jezdci, který odnesl pokutou 50 000 dolarů Francouz Gilles Panizzi za nesportovní chování. Jezdec stáje Peugeot vyvolal po skončení úvodní etapy hádku s Argentincem Robertem Sanchezem, který mu během rychlostní zkoušky bránil v předjetí. I když Panizzi označil trest za nespravedlivý, vedení továrního týmu rozhodnutí zástupců mezinárodní federace FIA akceptovalo.

Výsledky - 2. etapa: 1. Burns (Brit./Subaru Impreza) 5:45:23 hod., 2. Kankkunen (Fin./Subaru Impreza) -4:55, 3. Auriol (Fr./SEAT Cordoba) -15:35, 4. Sainz (Šp./Ford Focus) -21:19, 5. Solberg (Nor./Ford Focus) -24:55, 6. Arai (Jap./Subaru Impreza) -33:13, 7. Schwarz (Něm./Škoda Octavia) -42:15, 8. Climent (Šp./Škoda Octavia) -59:32, 9. Menzi (Arg./Subaru Impreza) -1:24:32, 10. Sanchez (Arg./Subaru Impreza) -1:35:02.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze