Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Škoda, že mě nevyzval Šmicer, říká squashový král Koukal

23 2009
V českém squashi je dlouholetým vládcem bez konkurence. A tak se Jan Koukal rozhodl pro větší výzvu: za jediný den nastoupí proti stovce soupeřů.

squashista Jan Koukal odpovídal čtenářům ZDE

Jak vás tahle akce napadla?
Chtěli jsme udělat nějakou akci pro lidi, která nemá obdoby. Je to netradiční a atraktivní propagace squashe, do níž jsme chtěli zatáhnout i obyčejné lidi. Myslím, že je to pro ně zajímavé, i když já to trochu odskáču. I kdyby jeden set trval pět minut, bude to na hodně dlouho.

Udoláte soupeře za pět minut?
Myslím, že většinu. Ale mým cílem nebude řezat to do nich, aby byl za pět minut konec. Chci, aby si lidi taky trochu zahráli. Není to o tom, aby mi jedenáctkrát nevzali servis. O to bude tahle akce těžší, že nebudu moc hrát co nejúčelněji.

Je vůbec možné vás porazit?
Záleží, jak bude pořadí hráčů poskládané. Kdybych hrál s nějakým profíkem jako s posledním, tak to pro mě bude dost těžké. Ale myslím si, že je možné všechno vyhrát. Nepřipouštím si, že se to nemělo povést. Já nechci prohrát s nikým.

Dokážete si představit, že budete hrát celý den v kuse?
Zatím moc ne. Asi to bude hodně namáhavé psychicky.

A fyzické stránky se nebojíte?
Někdy trénuji až 7 hodin denně, takže fyzicky bych to zvládnout měl. Větší obavu mám z psychiky. Pár dní z toho asi budu přepadlý.

Dá se na tuhle akci nějak trénovat?
Leda se zavřít na celý den do squashcentra. Ne, to se nedá. Budu se před akcí šetřit a po ní se léčit.

Máte nějakého vysněného soupeře, s kterým byste si rád zahrál?
Nebránil bych se tomu, kdyby přišel Vláďa Šmicer. Jsem velký fanoušek fotbalové Slavie. Jenže on je pořád zraněný, tak nechci, aby riskoval svoje křehké zdraví.

Jste pořád samý vtípek. Myslíte, že vám to vydrží?
Jasně, že se na kurtu párkrát zasměju, tedy doufám. Jinak to ale pro mě bude asi pěkná dřina. Navíc by mě nějaké srandičky mohly přijít draho. Při nějakém blbnutí bych se mohl lehce zranit a to měsíc před mistrovstvím republiky nechci riskovat. Navíc budu dohánět náskok (zápasy začínají stavem 0:4), což mi moc prostoru pro chyby nedává.

Jaký jste vůbec hrál nejdelší zápas v kariéře?
Trval dvě a půl hodiny, ale to je nesrovnatelné. Intenzita a rychlost, to je o něčem jiném. Tohle bude sice dlouhé, ale nepředpokládám, že to bude tak náročné fyzicky.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze