Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Škoda za 100 tisíc a další kuriozní okamžiky Czech Open

Ukazatel skóre jednoho z flightů na Czech Open. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

21 2010
"Mr. Dredge! Mr. Dredge, it is your tee time!" Vyvolávání startéra zachytilo ucho Felipeho Aguilara. Chilský hráč zrovna seděl vedle muže, jehož jméno letělo éterem nad golfovým areálem v Čeladné. A tak se stalo, že Bradley Dredge nezmeškal start druhého kola Czech Open. No... vlastně zmeškal.

Mezinárodní rozhodčí Michal Jon vysvětluje, že když se hráč nedostaví k odpalu, je diskvalifikován, ale pravidla umožňují pořadateli povolit start tomu, kdo se vejde do pětiminutového zpoždění. Dostane ale trest dvou ran navíc.

A to se přihodilo velšskému profesionálovi, jenž na první i druhé jamce hned zahrál birdie, takže svou penalizaci okamžitě vykompenzoval.

Bradley Dredge, čtvrté kolo BMW International Open 2010.

Bradley Dredge.

"Ve čtvrtek jsem startoval v 7:20. Obvykle je začátek druhého kola o pět hodin později a já myslel, že jdu ve 12:20. Bohužel to bylo 12:10, byla to moje chyba. Já ani můj caddie jsme si toho nevšimli," uznal Dredge.

Jeho běh mezi stoly a židlemi hráčské odpočívárny zůstanou očitým svědkům ještě v živé paměti.

Důlek v kapotě

Nedaleko od prvního odpaliště se rozkládá green jamky číslo devět čeladenského Old Course a kousek odtud za plotem zřídili organizátoři parkoviště pro VIP hosty. Po středečním pro-am turnaji si jeden z nich příliš negratuloval, že nechal své bentley stát tak blízko hřišti.

Odpal jednoho z amatérských hráčů byl sice odvážný, ale ne dost dlouhý na to, aby přeletěl plot na kraji jamky, stáčející se doprava. Míč prudce dosedl na kapotu drahého vozu a udělal v ní parádní důlek.

Vozový park před golfovou klubovnou v Čeladné při Czech Open 2010.

Vozový park před golfovou klubovnou v Čeladné při Czech Open 2010.

"Byla to škoda tak za sto tisíc," uvedl člen dobrovolnického sboru, jenž má po celý turnaj na starosti daný úsek. "Říkal jsem mu, ať si to nejdřív dá do lednice a pak to poleje horkou vodou, pak se mu to vyrovná," dodal s pravou moravskou bohorovností onen zkušený muž.

Víno, hole, střep

Větší smůla postihla nejlepšího z domácích hráčů Viktora Skalleho. Ten přišel chybou na sedmnácté jamce o postup do víkendové části turnaje.

Historka o tom, jak si musel večer před turnaje koupit za 150 eur nové hole, protože ty jeho nebyly pro hru na špičkovém turnaji schváleny, je umocněná tím, jak smůlovatě český profesionál dopadl. To ale není všechno.

Viktor Skalle, první kolo Czech Open 2010.

Viktor Skalle, první kolo Czech Open 2010.

"Bylo toho moc," hlesl Skalle ještě v pohnuté náladě. "Ty blbý hole, předtím mi někdo trefil auto, takže na předním skle jsem našel pavouka, a na uvítacím hráčském večírku mi polili červeným vínem celý oblek. Pak o ránu minu cut, fakt skvělý..."

Pád ze žebříku

Naopak na výsluní štěstěny se ve druhém kole vyhříval Fredrik Widmark, jeden ze dvou švédských lídrů. Letos se zkouší dostat zpátky na bývalé pozice po loňsku, který promarodil. Proč? Spadl ze střechy.

Bylo to v době, kdy už se zotavil ze zranění ramena. "Koupili jsme si dům a začali jsme opravovat střechu. Stál jsem na poslední špricli žebříku a ten se mnou spadl. Nebylo to moc dobré," popsal hráč nehodu.

Pochroumal si zápěstí a devět měsíců nemohl hrát golf. "Jsem šťastný, že vůbec můžu vzít hůl do ruky. Mohlo to dopadnout hůř," odtušil Widmark.Najdete na iDNES.czmobilní verze