Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Skifaři Synek a Knapková jsou v semifinále

Ondřej Synek - Ondřej Synek v rozjížďce na mistrovství světa. | foto: Reuters

20 2006
Eton - Medailová želízka české výpravy na veslařském mistrovství světa v Etonu skifaři Miroslava Knapková a Ondřej Synek potvrdili solidní formu hned v úvodním dnu šampionátu. Oba s přehledem vyhráli své dnešní rozjížďky a zajistili si přímý postup do semifinále. Navíc se prezentovali nejrychlejšími časy ve své kategorii.

Přímo do semifinále prošel z třetího místa i dvojskif Gabriela Vařeková, Jitka Antošová.

Knapková projela dvoukilometrovou trať na jezeře Dorney, kde se budou v roce 2012 konat olympijské hry, v čase 7:23,96, který byl o více než jedenáct vteřin lepší než čas Jěkatěriny Karstenové-Chodotovičové.

Běloruská favoritka nicméně také jistě postoupila přímo do semifinále. Podobně jako obhájkyně stříbrné medaile Knapková si vedl Synek, který byl před rokem na MS třetí. Jeho čas 6:41,01 byl lepší, než jakých dosáhli Nor Olaf Tufte či Marcel Hacker z Německa. I oni se ale vyhnuli opravným jízdám.

"Mirce to jelo od samotného začátku dobře, takže její nejrychlejší čas pro nás překvapením nebyl. Ondra se s tím trochu pral, ale nakonec byl také nejlepší," ocenil reprezentační šéftrenér Přemysl Panuška vstup obou skifařů do MS.

Synek i  Knapková tak naznačili, že jejich finální příprava na šampionát proběhla správně. "Přece jen se měsíc nezávodilo, takže každý přemýšlel, jak na tom bude. Určitě jim to dodá sebedůvěru do dalších závodů," řekl Panuška.

Přes úterní opravy se budou muset v Etonu snažit projít další čeští reprezentanti. Dvojka bez kormidelníka Jakub Makovička, Jan Schindler i dvojskif mužů Jakub Hanák, Michal Horváth projely cílem třetí.

"Je to teprve jejich druhý velký start a v Lucernu jim to moc nevyšlo. Zajeli ale dobře a jsme s nimi spokojeni," uvedl šéftrenér na adresu nově vytvořené posádky mužského dvojskifu.

Makovičku se Schindlerem dělily od postupu 3,5 vteřiny a ženský dvojskif, jenž je z českého pohledu největším překvapením letošní sezony, sedm sekund. Čtyřka bez kormidelníka Karel Neffe, Jakub Zoff, Petr Vitásek a Jakub Gruber také dojela třetí.

Nejhůře dnes dopadl skifař lehkých vah Michal Vabroušek. Historicky jediný český mistr světa, i když v neolympijské disciplíně, skončil až čtvrtý, když za nejrychlejším Duncanem Grantem z Nového Zélandu zaostal o osmnáct vteřin.

"Moc se mu dnes nevedlo. Při jejich závodech ale foukal protivítr ze strany a podobně dopadl například i mistr světa Ital Basalini," uvedl Panuška.

Zbývající dvě české posádky - dvojskif lehkých vah ve složení Jan a Ondřej Vetešníkové a párová čtyřka - zasáhnou do programu šampionátu až v pondělí.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze