Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Skifaři Plocek a Žabová se na SP v Poznani probojovali do semifinále

Michal Plocek | foto: Ivana Roháčková

17 2016
Skifaři Michal Plocek a Lucie Žabová postoupili ve třetím závodě Světového poháru ve veslování v Poznani do sobotního semifinále. Oba reprezentanti v Polsku nahradili ve startovní listině české jedničky této kategorie Ondřeje Synka a Miroslavu Topinkovou Knapkovou, kteří se už soustředí na srpnové olympijské hry.

Plocek postoupil mezi dvanáct nejlepších po druhých místech v rozjížďce i ve čtvrtfinále. Žabová byla nejprve čtvrtá v rozjížďce, v odpolední opravě poté také druhá.

Dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová byl stejně jako párová čtyřka Matyáš Klang, Martin Basl, Adam Štěrbák, Vojtěch Řimák čtvrtý v rozjížďce a opravy je čekají v sobotu. Ze hry o nejvyšší příčky už je skifařka lehkých vah Tereza Kociánová, kterou po dvou čtvrtých místech čeká finále C.

V Polsku nakonec stejně jako Synek a Topinková Knapková nestartuje ani dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic, Jakub Podrazil. Odhlásila se, neboť Helešic onemocněl.

Závodní program na jezeře Malta výrazně ovlivňuje počasí. Déšť a silný vítr přinutily pořadatele závody několikrát posunout a přerušit.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze