Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Skifař Synek zářil na Bledu, suverénně vyhrál úvodní závod Světového poháru

Ondřej Synek | foto: Ivana Roháčková

30 2010
Po slovinském jezeře Bled se v neděli prohnala česká střela. Skifař Ondřej Synek suverénně ovládl úvodní závod Světového poháru ve veslování, svým soupeřům nedal od startu šanci a druhého v pořadí Brita Alana Campbella porazil o více než čtyři sekundy.

Veslař pražské Dukly postoupil ze čtvrtfinále i semifinále z druhého místa, ve finále ale potvrdil, že je na začátku sezony ve skvělé formě. Na prvním
mezičase s ním ještě Campbell držel krok, ale v polovině trati měl již Synek náskok dvě vteřiny a jistě si dojel pro vítězství.

"Až jsem byl překvapený, jak to šlo jednoduše. Nikdy jsem nezávodil tak, že bych vedl od startu do cíle. Většinou jsem spíše útočil zezadu. Teď to ale šlo tak nějak samo," řekl spokojený Synek ČTK.

Svěřenec trenéra Milana Dolečka staršího si v zimě vytvořil několik osobních rekordů na trenažéru a na vodě potvrdil, že se mu příprava vydařila. "Nic jsem nezanedbal. Teď už jen tu formu udržet a stupňovat," pousmál se.

Synek v Bledu startoval na nové lodi značky Empacher, na které trénuje jen krátce. S testem byl maximálně spokojený. "Starou jsem ani nevybalil a ukázalo se, že mi ta nová vyhovuje. Bylo to taky na jedničku," řekl Synek, který si připsal devátý triumf v SP v kariéře. Šestkrát byl nejrychlejší na skifu a třikrát na dvojskifu.

Další dvě české posádky, které se představily ve finálových bojích, na stupně vítězů nedosáhly. Dvojskif sester Jitky a Lenky Antošových skončil čtvrtý, když jej od třetího místa dělily více než dvě sekundy.

Pátá dojela čtyřka bez kormidelníka ve složení Michal Horváth, Milan Bruncvík, Milan Doleček a Jan Gruber. Svěřenci trenéra Petra Blechy
zaostali za medailovou pozicí o sekundu.

Trojnásobné zastoupení mělo české veslování v B finále. Nejlépe si v nich vedla čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Ondřej Vetešník, Jan Vetešník, Jan Kopáč a Miroslav Vraštil, kteří "béčko" vyhráli a obsadili celkově sedmé místo.

Párová čtyřka David Jirka, Tomáš Karas, Jakub Podrazil, Jakub Makovička byla třetí a dvojskif Petr Vitásek, Jakub Houska čtvrtý.

Druhý díl SP se uskuteční od 18. do 20. června v Mnichově.

Bled - První závod Světového poháru

Muži
Skif:
1. Synek (ČR) 6:49,58.
Skif lehkých vah: 1. Purchase (Brit.) 7:14,71.
Dvojskif: 1. Wells, Bateman (Brit.) 6:26,67, ...finále B: 4. Vitásek, Houska (ČR) 6:30,43.
Dvojskif lehkých vah: 1. Vandor, Sylvester (Kan.) 6:27,80, ...finále C: 6. Čabla, Lůžek (ČR) 6:39,10.
Dvojka bez kormidelníka: 1. Murray, Bond (N. Zél.) 6:33,30.
Dvojka bez korm. lehkých vah: 1. Tilliet, Bette (Fr.) 6:49,33.
Čtyřka bez korm.: 1. Británie (Partridge, Egington, Gregory, Langridge)
6:06,44, ...5. Česko (Horváth, Bruncvík, Doleček, Gruber) 6:10,10.
Čtyřka bez korm. lehkých vah: 1. Dánsko (Pedersen, Vilhelmsen, Winther, Joergensen) 6:02,49, ...finále B: 1. Česko (O. Vetešník, J. Vetešník, Kopáč, Vraštil) 6:07,52.
Párová čtyřka: 1. Chorvatsko (Sain, M. Sinkovič, Martin, V. Sinkovič) 5:51,49, ...B-finále: 3. Česko (Jirka, Karas, Podrazil, Makovička) 6:03,93.
Osma: 1. Británie (Reilly-O'Donnell, Clarke, Orme, Foad, Sbihi, Searle, Reed, Ritchie, korm. Hill) 5:36,61.

Ženy
Skif:
1. Karstenová-Chodotovičová (Běl.) 7:36,03.
Skif lehkých vah: 1. Tsiavuová (Řec.) 7:59,58.
Dvojskif: 1. Graingerová, Watkinsová (Brit.) 7:06,14, ...4. J. Antošová, L.
Antošová (ČR) 7:11,91.
Dvojskif lehkých vah: 1. Broughtonová, Groblerová (USA) 7:07,75, ....D-finále: 2. Pazderková, Janaková (ČR) 7:29,13.
Dvojka bez kormidelnice: 1. Guloienová, Brzozowiczová (Kan.) 7:20,60.
Párová čtyřka: 1. Británie (Vernonová, Rodfordová, Watkinsová, Graingerová) 6:26,65.
Osma: 1. Británie (Cooková, Reeveová, Pageová, Thornleyová, Eddieová, Maguireová, Whitlamová, Knowlesová, korm. O'Connorová) 6:17,98.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze