Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Skifař Synek má veslařské zlato z MS, Knapková je bez medaile

Ondřej Synek, zlatý hrdina z novozélandské přehrady Karapiro | foto: ČTK

6 2010
Lake Karapiro (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Ondřej Synek dobyl korunu krále veslařů pro rok 2010. V noci na dnešek na novozélandské přehradě Karapiro ve fantastickém závodě zlomil domácího hrdinu Mahe Drysdalea, pro bronz si dojel Brit Alan Campbell.

Synek vybojoval na mistrovství světa na Novém Zélandu v noci vůbec první zlato roku v letní olympijské disciplíně pro český sport, a tak se rázem zařadil ke žhavým favoritům londýnské olympiády v roce 2012.

"Bylo to hodně těžké, protože foukalo z boku, ale já jsem tušil, že to tady vyhraju, už když jsem šel na start. A hned po sto metrech dvoukilometrového závodu jsem věděl, že to dokážu. Dobře jsem se vyspal, dobře jsem se najedl, všechno bylo prostě super," řekl Synek pro Radiožurnál.

Synek zajel takticky dokonalý závod. Na startu se nenechal vybláznit dělovým startem Brita Campbella, který se snažil ujet, ale jak se zakrátko ukázalo, přepálil tempo. Synek si hlídal největšího soka, Novozélanďana Drysdalea, a za půlí trati udeřil.

"Právě na třetí pětistovku jsem čekal," řekl Radiožurnálu trenér Milan Doleček. "Tam Drysdale vždycky útočil, bývala to jeho parketa. Ale tentokrát Ondra Drysdaleův nástup odrazil, dokonce mu ještě odjel, a pak už mi bylo jasné, že ho nemůže dojet. To už jsem se obával jen toho, aby nenastala nějaká fatální chyba."

Reportér

na Novém Zélandu

MS ve veslování sleduje přímo na Novém Zélandu reportér MF DNES Petr Čermák. Informace si můžete pustit také na Radiožurnálu.

"Byla to sezóna snů", řekl čerstvý mistr světa Synek. "Jsem šťastný, je to moje první zlatá medaile. Byl to velký závod", dodal.

"Moc jsem chtěl Ondřeje dohonit. Byl to nejtěžší závod v mém životě. Slyšel jsem dav a musel jsem stále tlačit. Děkuji všem za podporu, jsem pyšný ", uvedl stříbrný Drysdale.

Knapkové finále nevyšlo, dojela čtvrtá

Finále skifařek nevyšlo Mirce Knapkové. Dlouho se držela na medailové pozici, ale v závěru se propadla na čtvrtou příčku.

"Zkusila nástup, ale místo aby zrychlila, tak odpadla," litoval trenér Tomáš Kacovský. Závod překvapivě vyhrála Švédka Svenssonová, jež přemohla o pár setin léta neporazitelnou běloruskou mašinu Karstenovou, bronz vybojovala Novozélanďanka Emma Twiggová.

Poslední českou medailovou nadějí na Novém Zélandu je dvojskif sester Antošových, který nastoupí do finále v noci na neděli českého času.

finálové výsledky

MUŽI

Skif: 1. Synek (ČR) 6:47,49, 2. Drysdale (N. Zél.) 6:49,42, 3. Campbell (Brit.) 6:49,83.

ŽENY

Skif: 1. Svenssonová (Švéd.) 7:47,61, 2. Karstenová-Chodotovičová (Běl.) 7:47,79, 3. E. Twiggová (N. Zél.) 7:49,64, 4. Knapková (ČR) 7:56,38.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze