Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Po domácím šampionátu bikerů nastala pro rodinu Škarnitzlů bronzová doba

Jan Škarnitzl na mistrovství republiky v cross country na horských kolech | foto: Ota Bartovský, MAFRA

25 2016
Mistrovství republiky horských kol rozdalo dvě medaile také do rodiny Škarnitzlů. Jan i Jitka skončili ve svých závodech shodně na bronzových pozicích.

Ještě pár dnů a biker Jan Škarnitzl odletí za svým olympijským snem do brazilského Ria. Bude při tom posílen o sbírku úspěchů, kterých dosáhl na víkendovém republikovém šampionátu v Bedřichově.

Ve finiši mistrovského závodu cross country horských kol finišoval pro třetí místo, které v ženské konkurenci získala i jeho sestra Jitka. Známá cyklistická rodina tak mohla slavit dobu bronzovou.

I když to nebyla tak úplně pravda. Škarnitzl totiž v Bedřichově potvrdil celkové prvenství v Českém poháru a také získal zlato se štafetou.

„Byl to perfektní závod na rozjetí. Nebyl žádný problém, užili jsme si to,“ komentoval Jan Škarnitzl štafetový úspěch, který předcházel závodu jednotlivců.

Závodník stáje Sram Mitas Trek před domácím šampionátem nikterak zvlášť neladil formu, přípravu orientuje hlavně k olympijskému cíli. „Člověk to vnímá, že je to už za pár týdnů. Tím, že byl teď mistrovský závod, tak jsem upínal myšlenky k němu, ale jinak už trénuju několik týdnů směrem k olympiádě,“ prozradil Jan Škarnitzl. „S Jardou Kulhavým vyrazíme na soustředění do Čeladné, možná pojedu ještě jeden domácí závod a v sobotu 13. srpna už letíme speciálem do Ria,“ popsal svůj program.

Vyzkoušenou už má i kolekci olympijského oblečení, která je tradičně v českém podání hodně originální a výrazná.

„Hodně bílých věcí, to nebude moc na jídlo s omáčkami,“ usmál se Jan Škarnitzl. „Docela se mi to oblečení líbí, nějaké věci asi na sebe ani nevezmu, ale jinak je to fajn. A dostali jsme hodinky s vyraženým vlastním jménem, to je povedené,“ pochvaloval si.

Někdejší juniorská vicemistryně světa Jitka Škarnitzlová jezdí od letošní sezony nově v barvách týmu České spořitelny Accolade.

Kromě bronzu v republikovém mistrovství skončila na třetí příčce také v konečném hodnocení Českého poháru.

„Letos jezdím na větším kole než v minulé sezoně a překvapivě mi to nevadí, srovnala jsem se s tím dobře,“ prozradila Jitka Škarnitzlová, pro niž byl v mládí hlavním vzorem především starší bratr, který ji také k závodění doma v Brandýse nad Labem přivedl.

„Rodiče nám samozřejmě drží palce a velké fanynky jsme vždy měli i v babičkách,“ uvedla závodnice, jíž se jako jednomu z mála vrcholovým sportovců podařilo úspěšně kombinovat cyklistiku s vysokou školou.

„Alespoň ve studiu jsem bráchu předběhla,“ usmála se.Najdete na iDNES.czmobilní verze