Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Skandální tenista Rios skončil

27 2004
Praha - Porazil Argentince Coriu a řekl Sbohem. Exhibiční turné "Gracias Chile" právě skončilo. A s ním i tenisová kariéra Marcela Riose. V roce 1998 se stal první světovou jedničkou z Jižní Ameriky. "Rios for President," křičeli tehdy jeho krajané. Také proto mu teď 18 tisíc diváků v Santiagu de Chile aplaudovalo.

Doma ho zbožňovali. Jeho zápasy z grandslamů vysílala chilská rádia přímým přenosem. Celé! Zato ve světě Riose nesnášeli. Čtyřikrát dostal od novinářů Cenu citronu pro nejméně sympatického hráče na okruhu. Časopis Sports Illustrated jej vyhlásil "nejnenáviděnějším mužem světového tenisu". Jeden skandál střídal druhý.

Moniku Selešovou ve frontě v jídelně popoháněl: "Tak pohni tím svým tlustým zadkem." Australské žurnalistce řekl: "Panebože, vy jste ošklivá." Při turnaji v Římě se opil, načež zbil taxikáře i dva policisty. Na diskotéce v La Serena pomočil tanečnice: "Jen jsme se bavili. To dělá každý."

Když podlehl Petru Kordovi ve finále Australian Open 1998, prohlásil: "Ani půl milionu dolarů za výhru by asi neuhradilo moji ztrátu ze zdejších casin."

Ze scény odchází už v 29 letech, bolesti zad nevyřešily ani dvě operace. "Tenis byl dvacet let můj život. Je smutné, že ho musím opustit."

John McEnroe o něm před lety prohlásil: "Tenis potřebuje i negativní hrdiny. On takovým je."

Autoři:


The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři naráz

Najdete na iDNES.czmobilní verze