Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chorvat Kostelič ukončil kombinací ve Wengenu lyžařskou kariéru

Ivica Kostelič po svém posledním závodě v kariéře. | foto: Reuters

13 2017
Chorvatský lyžař Ivica Kostelič ukončil po kombinačním závodě Světového poháru ve Wengenu bohatou kariéru, během níž získal mimo jiné kompletní medailovou sbírku z mistrovství světa.

Sedmatřicetiletý rodák ze Záhřebu to oznámil po dnešním úvodním slalomu, po němž jen těžko zadržoval slzy. Ve sjezdu pak ve Švýcarsku dokončil poslední závod kariéry na 22. místě.

„Už to dál nemá smysl,“ prohlásil celkový vítěz SP z roku 2011, jenž si k loučení vybral svůj nejoblíbenější podnik. „Tohle je ten nejkrásnější slalomový hang na světě,“ řekl majitel čtyř stříbrných olympijských medalií nadšeným švýcarským fanouškům, kteří mu s transparenty a kravskými zvonci vzdali bouřlivý hold.

Ivica Kostelič po svém posledním závodě v kariéře.
Ivica Kostelič ve svém posledním závodě v kariéře.

Ve Wengenu v minulosti slavil šest vítězství v SP, celkem třináctkrát tu vystoupal na stupně vítězů a na zdejších sjezdovkách je neúspěšnějším lyžařem.

Ve sbírce má v SP celkem 26 vítězství a vedle celkového triumfu z roku 2011 ovládl i dvakrát hodnocení slalomářů. Na MS získal v roce 2003 zlato ve slalomu, o deset let později přidal stříbro z kombinace a z roku 2011 má bronz ze super-G.

Kostelič by rád na svazích dál pokračoval, koleno, s nímž má dlouhodobě problémy, už mu ale lyžovat na nejvyšší úrovni nedovolí. „U srdce je mi těžko, ale jednou to zkrátka končí. Není možné jezdit na 80 procent,“ dodal po kombinačním slalomu, v němž zajel 13. čas.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze