Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Adrenalin ve sjezdu, bikeři jedou ve Špindlerově mlýně o titul

O ČESKÝ TITUL. Nejlepší čeští bikeři si to zítra ve Špindlerově Mlýně rozdají o tituly letošních mistrů republiky. | foto: Czech Downhill Tour

13 2016
Bude to s velkou pravděpodobností podívaná, při které bude i divákům stoupat hladina adrenalinu v krvi. Nejlepší čeští sjezdařští bikeři totiž zítra ve Špindlerově Mlýně pojedou o letošní domácí tituly. Sice tradičně ve skiareálu ve Svatém Petru, přesto s výraznou novinkou, čeká na ně totiž nově postavená a upravená trať pod šestisedačkovou lanovkou na Pláně.

Trať je podle organizátorů závodu velmi specifická a hodně dynamická.

„Velmi často se mění rovné úseky, kde jedete maximální rychlostí, s několika po sobě jdoucími ostrými zatáčkami, kde musíte hodně zpomalit. Jsou tam velké skoky, velmi náročný spodní rockgarden. Nedovedu říct, kdo má na trati výhodu, jestli technik, který projede těžší pasáže dobře, nebo kluci, co to pustí pod lanem do maximální rychlosti,“ uvedl Martin Soukup, ředitel BigMat Czech Downhill Tour 2016.

Závod ve Špindlerově Mlýně je třetím podnikem tohoto seriálu, který vznikl narychlo na jaře poté, co Český svaz cyklistiky na poslední chvíli přišel o promotéra plánovaného Českého poháru.

„Soutěž jsme od Českého svazu cyklistiky převzali jen dva týdny před prvním závodem série. Jsme rádi, že jsme sehnali partnery, abychom pohár, přesněji BigMat Czech Downhill Tour 2016, byli schopni zorganizovat. Chceme dělat kvalitní závody a stále se zlepšovat,“ řekl Soukup.

Seriál za sebou má už dva podniky, jeden v Peci pod Sněžkou, druhý v Koutech, nyní se jede poprvé za spoluúčasti Českého svazu cyklistiky. Po Špindlerově Mlýně na sjezdaře ještě čekají závody na Ještědu a na Klínovci.

Na všechny závody downhill tour jezdí kolem 200 závodníků, což je dlouhodobý průměr. Do Špindlerova Mlýna přijede špička České republiky, například Jakub Říha, Jan Čepelák nebo Lukáš Studnička, kteří už zkusili evropský nebo světový pohár.

Z žen dorazí Jana Bártová a mladá nadějná závodnice Lucie Velechovská. Na trať do skiareálu mají přijet také bikeři z Polska, Německa a ze Slovenska.

Nedělní mistrovský závod bude ve Špindlerově Mlýně odstartován v 11 hodin kvalifikační jízdou, Ve 13.30 by se první závodník měl vydat na trať finálové jízdy.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze