Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sitnianská nejlepší moderní gymnastkou

19 2003
Praha - V anketě o nejlepší československou moderní gymnastku historie byla vyhlášena mistryně světa z roku 1965 Hana Sitnianská-Mičechová. Nejlepší závodnicí minulého desetiletí se stala trojnásobná účastnice olympijských her Lenka Oulehlová. Obě obdržely ocenění v rámci slavnostního galavečera v Brně při oslavě padesátin české moderní gymnastiky.

"Musíme si vážit vlastní historie našeho sportu. Současné mladé reprezentantky mohou navázat na výkony našich medailistek z mistrovství Evropy a světa ze šedesátých a sedmdesátých let. Všechny úspěchy jsou podloženy vůlí a touhou vítězit," uvedla předsedkyně Českého svazu moderní gymnastiky Yvonna Ronzová.

Výsledky anket:
O nejlepší československou moderní gymnastku historie:
1. Hana Sitnianská-Mičechová (absolutní mistryně světa 1965), 2. Daniela Bošanská (mistryně světa s kužely 1979), 3. Lenka Oulehlová (8. na OH 1992), 4. Hana Bubníková-Machatová (2. a 3. na MS 1965), 5. Dagmar Šťastná (pětinásobná mistryně republiky).
O nejlepší českou moderní gymnastku posledního desetiletí:
1. Lenka Oulehlová (účastnice třech OH), 2. Dominika Červenková (reprezentantka, která na MS 2003 vybojovala pro ČR účastnické místo na OH v Aténách), 3. Žaneta Černohlávková (mistryně ČR 1999 a 2001).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze