Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šípková: Může za to magistr Šípka

10 2003
Praha - Štěstím zářila při vyhlašování výsledků 14. mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness týmů Olga Šípková, nejznámější a nejúspěšnější česká závodnice všech dob. "Když jsem v sedmadevadesátém získala na mistrovství světa v Sydney zlatou medaili v ženách a krátce potom se závoděním skončila, nenapadlo by mě, že po letech budu na stupních vítězů znovu," přiznala.

Jenže Šípkové to nedalo. Vzhledem k tomu, že je v aerobiku vyhlášenou trenérkou a lektorkou, nic ze svého umění naztratila. A tak se k závodění začátkem tohoto roku vrátila. Ne mezi ženy, ale stala se vůdčí osobností fitness týmu Druhý dech v kategorii step. A její medailová žeň pokračuje.

Na zářijovém mistrovství Evropy v maďarské Pécsi získala s Druhým dechem bronz a nyní na pražském světovém šampionátu si ještě o stupínek polepšila. Do sbírky medailí přidala světové stříbro.

"Mám výhodu, že už můžu závodit opravdu jen pro radost," říká čtyřiatřicetiletá světová šampionka. "Už to není to věčné nervování, obavy, jak to nakonec všechno dopadne. Mám všechny trofeje, které se v soutěžním aerobiku dají získat, tak si teď závodění konečně vychutnávám v úplné pohodě."

V českém stepařském fitness týmu vládne podle Šípkové znamenitá kamarádská atmosféra. Dohromady se dal z bývalých i současných špičkových závodníků, z těch dnešních se v osmičlenné sestavě zasloužili o stříbrné medaile z pražského světového šampionátu i reprezentanti Silvie Brandová a Tomáš Krmíček.

Obdivuhodné je, že Druhý dech vznikl teprve začátkem tohoto roku, a po necelých jedenácti měsících se může pyšnit dvěma zmíněnými medailemi.

"Ty úspěchy napovídají, že zase tak úplně bokem a bezstarostně to nebereme," upozorňuje Šípková. "Například po letošním mistrovství Evropy, kde jsme skončili třetí, jsme důkladně zapracovali na vylepšení sestavy, hlavně na choreografii. V Praze jsme se tak mohli představit vlastně s novým stylem. A vyplatilo se to."

Na otázku, zda ji pražská stříbrná medaile do dalšího závodění povzbudila, Šípková odpověděla: "Medaile už opravdu nehoním, ale když přicházejí, je ta radost samozřejmě větší. Takže nevidím důvod, proč bych nezávodila dál."

Poté se záhadným úsměvem dodala: "Ale jestli to půjde příští rok, to se uvidí v nejbližších dnech."

Když k ní na oplátku přilétla poznámka, zda za to může magistr Šípka, tedy její manžel, rozesmála se na celé kolo.

"Kdo jiný by za to mohl, pochopitelně je za tím magistr Šípka. A jestli je to definitivní, to se brzy dozvím. Ale já cítím, že už to tak nejspíš bude. A kdyby to byla holčička, šlo by nám to do páru," prozradila matka třináctiletého Michala.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze