Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šimůnek dostal přednost před Lukešem

29 2000
P r a h a - Pětici Petr Dlask, Kamil Ausbuher, Václav Ježek, Jiří Pospíšil a Radomír Šimůnek nominoval reprezentační trenér českých cyklokrosařů Petr Klouček na třetí závod letošního seriálu Světového poháru. Ten se pojede v neděli 3. prosince v lucemburském Leudelange a na startu budou jezdci třinácti států. "První čtyři byli naprosto jasní. Rozhodoval jsem se jen mezi Šimůnkem a Ondřejem Lukešem. V posledním vzájemném souboji skončil sice Šimůnek těsně za Lukešem, ale v jeho prospěch rozhodlo více faktorů. V poslední době má jeho forma stoupající křivku a věřím, že on se dokáže na mistrovství světa připravit velmi dobře, což dokázal mnohokrát v posledních letech. Lukeš dostal v závodech SP šanci dvakrát a příliš nepřesvědčil," vysvětlil Klouček.

Výsledek českých jezdců v druhém závodě SP, kdy v Táboře skončili tři v první desítce, naznačil, že čeští cyklokrosaři jsou letos v lepší formě než před rokem.

"V Leudelange je trať, která většině našich jezdců příliš nesedí, přesto tam dosahujeme dobrých výsledků. Například před rokem tam Dlask dlouho vedl a nakonec skončil šestý. Ani Ježek a Pospíšil rozhodně nejsou bez nadějí na velmi dobré umístění," dodal Klouček.

Kromě jezdců kategorie elite se v Leudelange přestaví i osm dalších českých terénářů. V závodě jezdců do 23 let budou na startu David Kášek, Tomáš Trunschka, Vladimír Kyzivát a Josef Soukup, pro něhož to bude po zranění hlavy první mezinárodní start v letošní sezóně.

Z juniorů změří síly se světovou špičkou Jan Kunta, Pavel Adel, Milan Vočadlo a Jan Vodehnal. Chybět budou však dva nejlepší - Radomír Šimůnek mladší a Martin Bína, kteří si potřebují odpočinout, navíc jsou trochu nachlazeni.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze