Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Běžkyně Vrzalová: Normálně nervózní nebývám, před Tretrou ano

Simona Vrzalová na republikovém mistrovství v atletice. | foto: ČTK

28 2017
Běžkyně Simona Vrzalová bude jednou z mála „domácích“ vítkovických atletek, které se představí v hlavním programu Zlaté tretry Ostrava.

„Doufám, že to bude lepší než loni. Snažila jsem se ze všech sil trénovat a snad se dostanu pod čtyři minuty a deset vteřin,“ řekla Vrzalová opatrně.

Před rokem skončila dvanáctá časem 4:13,54. Na Zlaté tretře poběží stejně jako před rokem 1 500 metrů, a to spolu s další českou reprezentantkou Kristiinou Mäki.

Fotogalerie

Vrzalová má raději menší závody, jelikož je velká trémistka. „Nervózní normálně nebývám, jenže při Tretře doma jo,“ přiznala. „Přijdou známí, kamarádi.“ Jak s nervozitou bojuje?

„Snažím se na závod nemyslet a hrají PlayStation,“ směje se. „Ale takový mítink jako Tretra je i velký zážitek.“

Připomněla, že z loňska si pamatuje, jak viděla Usaina Bolta, když se rozcvičoval. „Vlastně jsem ho ani neviděla, protože kolem něj bylo plno lidí...,“ hned dodala se smíchem.

Na patnáctistovku má Simona Vrzalová z haly osobní rekord 4:10 minuty. Teď jí jde o to, aby se probojovala na srpnové mistrovství světa v Londýně. K tomu potřebuje limit, který má hodnotu 4:07,50.

A o ten bude usilovat i na Zlaté tretře Ostrava.

„Snad poběžíme rychle,“ řekla Vrzalová. „Ale kdo bude na Tretře startovat, pořádně ani nevím a ani se o to nijak nezajímám. Snažím se vždy běžet na sebe a na svůj výkon.“

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze