Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šimánková chce uspět na mistrovství

18 2003
Brno - Nejen odehrát dobrý turnaj a přiložit ruku k solidnímu umístění týmu, ale také ukázat své schopnosti a upozornit na sebe případné zahraniční zájemce se chystá na mistrovství Evropy v Turecku brněnská volejbalistka Jana Šimánková. V mistrovském celku KP Brno je nyní na seznamu hráček, které mohou odejít po několika letech dobrých služeb do ciziny, na prvním místě.

„Za rok bych určitě chtěla někam pryč. Mistrovství Evropy je obrovskou šancí, jak se ukázat,“ uvědomuje si hráčka, která si ve středu v Praze vyzvedávala letenky do Turecka společně se svojí loňskou spoluhráčkou Helenou Horkou. Ta z Brna přestoupila do Švýcarska a nemůže se dočkat, až začne nová klubová sezona.

Evropský šampionát startuje v turecké Antalyii v sobotu, český celek na úvod narazí na Itálii.

Šimánková ale bude mít docela obtížnou pozici, protože ve výběru reprezentačního kouče Stanislava Mitáče není nahrávačkou číslo jedna.

Přednost v základní sestavě zřejmě bude dostávat Andrea Sieglová.

„Alespoň v přípravě to tak většinou bylo. Co nadělám - o svoje místo se poperu,“ hlásí drobná hráčka bojovně.

Volejbalistky jsou v těžké skupině, jejich soupeři obsadili na minulém šampionátu umístění od druhé do šesté příčky. Vedle Itálie zkříží českému výběru cestu celky Bulharska, Ukrajiny, Nizozemska a Polska.

„Úspěchem bude už z této skupiny vylézt dál,“ myslí si Jana Šimánková.

O tom, jak se v Evropě hraje, se ostatně reprezentantky přesvědčily v přípravě, v níž hrály se silnými soupeři, mimo jiné i s Itálií. Třikrát s ní prohrály.

„Je vidět, že moderním trendem je zrychlování hry. Na několika vydařených setech jsme si ověřily, že hrát se s nimi dá, jeden set jsme dokonce vyhrály. A v Turecku to může být ještě úplně jiné,“ soudí brněnská nahrávačka.

„V našich silách je někoho ze skupiny porazit. I když série proher z přípravy může zapůsobit na naši psychiku, pozitivní je, že jsme mohly sbírat zkušenosti. Těžko bychom se něco naučily v zápasech proti outsiderům.“ Pokud český tým postoupí do vyřazovacích bojů, může narazit také na Slovensko, které vede brněnský trenér Miroslav Čada. Slovenky hrají ve druhé skupině.

„Pokud by se to stalo a my šli proti sobě, nemyslím si, že by zápas vybočoval z běžného rámce. Sice je pravda, že v takovém případě by jedna část brněnského kolektivu byla zklamaná, buď hráčky nebo trenér, ale takhle my to nebereme,“ podotkla Šimánková.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze