Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šílený motokrosař přeletěl Korintský průplav. Měl jediný pokus

12 2010
Buď úspěch, nebo... Lépe nepřemýšlet. Je to víc než sto let, co Korintský průplav odřízl Peloponés od řecké pevniny. A australský freestyle motokrosař Robbie Maddison oba břehy zase spojil. Vodní příkop přeletěl v sedle svého motocyklu.

Maddison drží tři světové rekordy, do dálky letěl 107 metrů.

Na motorce už přelétl i fotbalové hřiště, vyskočil a seskočil z reálné kopie Vítězného oblouku v Las Vegas. Otočil salto vzad na slavném Tower Bridge v Londýně.

Je jedním z nejlepších jezdců freestyle motokrosu na světě. A teď tohle - vypnul myšlenky, chytil řídítka a přidal plyn.

"Jasně, že mě přepadl strach. Chápete? Měl jsem jenom jeden pokus," mrkal osmadvacetiletý Maddison poté, co svůj šílený kousek úspěšně dobrzdil. "Takové výzvě jsem ale nemohl odolat."

Z jedné rampy se odrazil v rychlosti 120 kilometrů za hodinu, na druhou osmdesát metrů vzdálenou dopadl. Mezitím svištěl vzduchem ve výšce devadesát metrů nad hladinou moře.

"Pořád mi leželo v hlavě, jak přes ten průplav skočit. Přes takovou hloubku jsem ještě neskákal," přiznal. "Ale něco už mám za sebou a zkušenosti mi pomohly."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze