Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Když vtip už není vtipem. Shaqovy legrácky končí nařčením ze šikany

Shaquille O'Neal se před Utkáním hvězd NBA zdraví s hercem Anselem Elgortem. | foto: AP

28 2017
Dříve, než mohl poslat JaValemu McGeemu další vzkaz na Twitteru, nebo říci něco, co by překročilo hranice slušnosti, měl Shaquille O'Neal telefonát přímo od svého nejvyššího nadřízeného. „Měl jsem telefonát s rozkazy shora, abych toho nechal,“ řekl O'Neal novinářům v sobotu. Legenda NBA se stáhla, oblíbeného terče svých vtipů se vzdala.

Ten telefonát nebyl od šéfa celé NBA Adama Silvera ani od některého z mediálních magnátů, kteří mají na vysílání nejlepší basketbalové soutěže světa práva.

„Nebyl to pan Silver. Byla to moje matka. Shaqova máma zavolala a řekla mi, ať přestanu blbnout. Nech toho kluka být, řekla mi. Tím tahle hádka končí a už ode mě o sobě neuslyší. Máma promluvila,“ řekl Shaq.

Fotogalerie

Lucille O’Nealová, matka bývalého hvězdného hráče, vzkázala novinářům ze svého bydliště v Orlandu toto: „Řekla jsem mu, že už to není legrace, ať toho nechá. Je čas se posunout dál a začít se bavit něčím jiným.“

K problému se přitom vyjádřila i druhá zainteresovaná matka. Tedy Pamela McGeeová, bývalá hráčka WNBA a ochránkyně svérázného pivotmana NBA JaValeho McGeeho.

„Shaq se na mém synovi dopustil kyberšikany. Bylo to naprosto nevhodné a měl by přijít o svou práci nebo být suspendován. NBA se k věci musí nějak postavit,“ zaznělo od Pamely McGeeové nekompromisně.

V sezoně plné sporů mezi bývalými a současnými hráči (PhilJackson vs. LeBron James, Charles Barkley vs. LeBron James, PhilJackson vs. CarmeloAnthony...) se teď nejvíce mluví o neshodě dvou obrů z různých generací.

O’Neal, pivot se čtyřmi prsteny pro šampiona NBA, člen basketbalové Síně slávy a dnes analytik v televizi TNT.

A proti němu stojí McGee - extrémně talentovaný, ale odepisovaný chlapík, který se chytil příslovečného stébla a nyní válčí za favorizovaný tým Golden State.

Spor se vyhrotil minulý týden v další části show Shaqtin ́a Fool, kde se O’Neal, Charles Barkley a další moderátoři vysmívají vtipným momentům, které se odehrály v uplynulém týdnu na palubovkách NBA. McGee je O’Nealův oblíbený terč a v tomto díle byly na paškále jeho „nejlepší“ momenty.

Na pivota Golden State už to však zřejmě bylo hodně a přes sociální síť Twitter vzkázal O’Nealovi, ať toho nechá být. A ještě ho obvinil ze zesměšňování Afroameričana před převážně bílým publikem v televizi.

O’Neal se rozhodl bránit a řekl o McGeem, že bude vždy známý hlavně pro své směšné situace na hřišti. Navíc přidal upravenou fotku s McGeeho hlavou na těle bezdomovce.

McGee kritizoval své zesměšňování O’Nealem už v lednu. Shaq na to reagoval odpovědí, že je to vše jen v nadsázce a ať se JaVale uklidní.

Potřebu zastat se McGeeho postupně měli jeho hvězdný spoluhráč Kevin Durant i trenér Steve Kerr, toho prvního O’Neal odbyl výzvou, ať si hledí svého. Nakonec se ozval celý klub Golden State Warriors, když si oficiálně stěžoval u televize TNT.

Celá situace na chvíli utichla, ale vše se znovu dostalo na povrch poté, co udělal O’Neal další video, nazvané podle komiksového hrdiny Dr. Strange.

Kontroverzní sestřih McGeeho nepovedených akcí

McGee naštvaně napsal O’Neal, že z něj dělá hlupáka, načež O’Neal odvětil, že by bez jeho videí McGeeho nikdo neznal a ať si zvykne na to, že si z něj lidé dělají legraci.

V tu chvíli se však vložila Shaqova matka.

„Co si o tom myslím já? Není to jen Shaqův nápad, videa posílají do televize samotní diváci a všechno má být jen zábava. Když se ale podívám, kolikrát JaVale ve videích byl, chápu, že už je z toho otrávený. Shaq se už jako malý dostával do problémů na dětském hřišti, když se pohádal s kamarády o hračky a nechtěl se přestat dohadovat, musela jsem ho odvést. Je to jen televize a jen zábava, je čas, aby to skončilo,“ dodala Lucille O’Nealová.

Nespokojená Pamela McGeeová si ještě stihla přisadit. „Když se na to opravdu zaměříte, je to prostě šikana. Dokážu pochopit vtípky a srandičky, ale když jsou pořád na jednu a tu samou osobu, která bojuje o oživení své kariéry, je to jen šikana, a to je neakceptovatelné. Je zástupcem NBA a TNT a takové osoby by měly dodržovat jistá pravidla. Měl by přijít o svou práci,“ ozvala se s kritikou JaValeho matka.

Pamela McGeeová dokonce řekla, že se hodlá spojit s vedením ligy v čele s komisionářem Silverem ohledně potrestání O’Neala.

„Už to přerostlo mez. Dělal si dlouho legraci z Dwighta Howarda, z Kendricka Perkinse a když se na něj někdo pokusí zaútočit zpět, tak je to hned průšvih. Musí být zodpovědný za to, co říká,“ dodala McGeeová.

Má v tom pravdu, její syn není jediný, z koho si dělá Shaq a spol. dlouhodobě legraci. Častými terči byli také Chris Andersen, Otto Porter, Nick Young nebo Metta World Peace, ale od nikoho se nikdy nedočkal O’Neal tak negativní reakce. Teď se jeden potrefený ozval, ale vše se zdá skončí dříve, než začalo.

„Jeho jméno už ode mě neuslyšíte,“ říká na závěr Shaq.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze