Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Shakedown představuje předehru rallye

28 2003
Zlín - Zavedení shakedownu, neboli testovací rychlostní zkoušky, do programu Barum rallye Zlín vzbudilo před dvěma lety velký ohlas. Letos už ho všichni považují za samozřejmost. Na úseku o délce 2100 metrů mezi Oldřichovicemi a "Prohledem" se objeví všichni favorité soutěže. Servisní zázemí naleznou tradičně na parkovišti před obchodním centrem Carrefour v Malenovicích. Prioritní posádky se představí od 9 od 11, po nich dostanou šanci další dvojice.

"Vyzkouším si především různá nastavení tlumičů, abych věděl, který vzor mi pro zlínskou rallye bude nejvíce sedět," naznačil Belgičan Bruno Thiry, jeden z největších favoritů na prvenství.

S podobným záměrem se na krátký úsek, na němž se v minulosti naostro závodilo, vydají také ostatní zahraniční jezdci. Domácí piloti jsou proti nim ve výhodě, protože letošní ročník nenabízí žádné převratné novinky.

Všech 131 posádek z dvanácti zemí včera ukončilo seznamovací jízdy, dnes je kromě shakedownu čekají také přejímky. Už u Carrefouru se soutěžní vozy podrobí kontrole a značení mechanických částí.

Výraznou novinkou je přesun technické přejímky ze sportovní haly Novesta na náměstí Míru. Doprovázet ji bude představení jezdců, chybět nebude ani otočné pódium.

Program před zlínskou radnicí začíná v 16 hodin a vyvrcholí hodinu před půlnocí. Prvních dvacet posádek startovní listiny se představí od 19 do 20 hodin.

Doprava v centru města bude kvůli předehře rallye výrazně upravena, oblíbené tržiště Pod Kaštany bude dokonce úplně uzavřeno.

Dění ve středu Zlína budou sledovat také ředitelé ostatních soutěží mistrovství Evropy s nejvyšším koeficientem 20.

Součástí rallye je totiž jejich pravidelný mítink. Přestože se uskuteční až v neděli dopoledne, většina šéfů prestižních evropských soutěží přijede ve čtvrtek. Chtějí totiž vědět, proč Barum rallye Zlín patří mezi nejkvalitnější podniky šampionátu.Najdete na iDNES.czmobilní verze