Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sezona 2001 začíná 1. ledna

22 2000
P r a h a - Sotva skončila jedna tenisová sezona, už se rozjíždí druhá. Pro některé tenisty zimní přestávka jakoby ani nebyla. Vždyť už za týden, den po novém roce, začínají první turnaje okruhu ATP Tour a další štvanice početného houfu čekatelů na lepší umístění v žebříčku. Tři města jižní polokoule nudou mít za čest zahájit novou sezonu: australské Adelaide, indické Chennai a katarské Dohá. Prohlédněte si rozpis turnajů na rok 2001

V Adelaide musejí místní fanoušci s největší pravděpodobností oželet účast největší hvězdy, domácího miláčka Lleytona Hewitta. Ten hodlá start odložit kvůli zdravotním problémům a únavě po náročné sezoně, jež jej vynesla do světové desítky. Favority na vítězství tak budou zejména Britové Henman s Rusedským, Francouzi Clemant a Grosjean, Němec Haas či některý ze Španělů. "Do poslední chvíle budeme držet divoké karty pro Patricka Raftera Lleytona Hewitta," neopouští naděje ředitele turnaje.

Velmi dobré obsazení slibuje turnaj v indickém Chennai. K jedinému turnaji ATP hraném letos v této zemi jsou prozatím předběžně přihlášeni Norman, Pioline, Squillari nebo vycházející hvězda a hrdina nedávného daviscupového finále Španěl Ferrero. Vítěz turnaje si na své konto připíše 50.000 dolarů a 35 bodů do světového žebříčku.

Na kvalitní koně vsadili též v katarském Dohá. Turnaj, kde se dařívalo Petru Kordovi, má ze všech tří nejlěpší finanční zázemí. Toho pořadatelé využili a startovní listina se tak může chlubit jmény jako Kafelnikov, Kiefer, Schalken, Rosset či Santoro a to ještě nemůže pro zranění nastoupit původně přihlášený Švéd Thomas Enquist, který bude mimo hru až do jara. Francouze Santora by mohlo motivovat, že před rokem se po vítězství v turnaji vyhoupl na chvíli do čela žebříčku ATP. Z Dohá si vítěz odveze částku 137.000 dolarů a 50 bodů do žebříčku navrch.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze