Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští sdruženáři skončili v týmovém závodu v Lillehammeru sedmí

Tomáš Portyk, ilustrační foto | foto: AP

2 2016
Sedmé místo obsadili čeští sdruženáři v závodu Světového poháru v severské kombinaci v Lillehammeru. Po skokanské části figurovalo družstvo ve složení Ondřej Pažout, Jan Vytrval, Miroslav Dvořák a Tomáš Portyk na šesté příčce, v běhu si o jednu pozici pohoršilo. Hladce zvítězili němečtí mistři světa.

Na můstku se nejvíce dařilo Dvořákovi, naopak trochu za svým očekáváním zůstal Portyk.

Fotogalerie

Po skokanské části Češi vyráželi na trať štafety na 4x5 km se ztrátou 1:22 minuty na nejlepší. Po dvou úsecích, na kterých běželi Dvořák a Portyk, se ocitli na čtvrté pozici, ale mladíci Pažout a Vytrval o tři místa klesli.

Němečtí mistři světa vyhráli skokanskou část a v běhu náskok ještě navýšili. Björn Kircheisen, Eric Frenzel, Fabian Riessle a Johannes Rydzek zvítězili o více než půl minuty před Nory a třetí skončilo kvarteto Rakouska. Čeští sdruženáři zaostali za suverénními Němci o dvě minuty a 42 sekund.

Závod SP v severské kombinaci v Lillehammeru

Družstva: 1. Německo (Kircheisen, Frenzel, Riessle, Rydzek) 49:34,9, 2. Norsko (Kokslien, Andersen, Klemetsen, Graabak) -31,5, 3. Rakousko (Pommer, Seidl, Denifl, Orter) -1:23,7, 4. Finsko -1:44,9, 5. Japonsko -2:06,0, 6. Francie -2:10,8, 7. ČR (Dvořák, Portyk, Pažout, Vytrval) -2:42,7.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze