Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Čeští sdruženáři ladí v Harrachově formu na příští sezonu

Nejlepší český sdruženář posledních let Tomáš Portyk na čele závodu loňského letního šampionátu v Liberci. | foto: Helena Bártklová

5 2017
Čeští reprezentanti v severské kombinaci jsou v plné přípravě na vrchol nadcházející zimní sezony, jímž jsou olympijské hry v Pchjongčchangu. Cílem je odčinit tam nepříliš úspěšné vystoupení na letošním mistrovství světa v Lahti.

Sedmičlenný kádr pod vedením trenéra Vladimíra Šmída má za sebou úvodní dvoutýdenní soustředění v Liberci a také týdenní skokanský trénink na umělé hmotě v německém středisku Breitenberg.

V přípravě jsou zařazeni závodníci Dukly Liberec Lukáš Daněk, Miroslav Dvořák, Ondřej Pažout, Tomáš Portyk, Jan Vytrval, Martin Zeman a David Zemek. Trojlístek Pažout, Vytrval, Zemek jsou přitom věkově ještě junioři.

„V Liberci jsme se zaměřili na všeobecný a v Breitenbergu na skokanský trénink – zdejší můstek K75 je optimální pro začátek letní přípravy. Ta oproti uplynulé sezoně dozná změn,“ řekl kouč Šmíd. „Přibude v ní počet tréninkových hodin, budeme také důslednější v objemech skokanských i běžeckých bloků a samozřejmě zvýšíme náročnost. Kluci jsou zatím všichni zdravotně v pořádku, vědí, co je čeká, a do tréninku mají velkou chuť.“

Forma českých sdruženářů by měla kulminovat na zimní olympiádě v korejském Pchjongčchangu ve dnech 9.–25. února 2018. Pro juniory bude naopak vrcholem sezony juniorský světový šampionát ve švýcarských střediscích Goms a Kandersteg na přelomu ledna a února 2018.

„Olympijské hry jsou pro závodníky i trenéry mimořádnou událostí a chceme na ně být dobře připraveni. Myslím, že se v družstvu vytvořila velice dobrá parta, v níž se kluci vzájemně hecují a motivují,“ uvedl Vladimír Šmíd.

„Věříme, že v této sezoně znovu zabere i Mirek Dvořák. Vedení úseku i náš realizační tým mu nastavily přísnější pravidla i tréninkový režim. Mirek na sobě chce pracovat, cítí, že se blíží vrchol jeho kariéry, a rád by se znovu probojoval do světové špičky.“

V současné době se reprezentační sdruženářský výběr připravuje v Harrachově, poté 9. června odcestuje na další skokanské soustředění do rakouského střediska Eisenerzu. Hned po návratu čekají závodníky skokanské starty – 16. června na Velké ceně Lomnice nad Popelkou a ve dnech 24.–25. června v závodě O Pohár starosty v Rožnově pod Radhoštěm.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze