Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Je už Turné rozhodnuté? Musel by se stát zázrak, tuší druhý Freund

Německý skokan na lyžích Severin Freund skončil v Ga-Pa třetí. | foto: Reuters

4 2016
Na skokanském Turné čtyř můstků zbývá ještě poslední závod, přesto vše nasvědčuje tomu, že o celkovém vítězi je již rozhodnuto. Před závěrečným kláním v Bischoshofenu má vedoucí Peter Prevc na druhého Severina Freunda náskok 19,7 bodu. „Musel by se stát zázrak,“ tuší Freund.

Leckdo Prevcovi před Turné nevěřil. I Češi Koudelka s Jandou tipovali, že zazáří spíš někdo z „druhé vlny“. Freund, Hayböck či Kraft.

Jenže vedoucí muž Světového poháru je zatím jasně vyvádí z omylu. Oberstdorf: třetí místo. Garmisch-Partenkirchen: výhra. Innsbruck: výhra.

A v celkovém pořadí Turné luxusní náskok 19,7 bodu na druhého Freunda.

Fotogalerie

„Myslím, že už bylo rozhodnuto víceméně po Oberstdorfu. Peter Prevc tam měl blbé podmínky a dokázal s tím být třetí, což je neuvěřitelné. V Innsbrucku jen potvrdil, že má neskutečnou formu. Jsem přesvědčený, že vyhraje i v Bischoshofenu a vedení udrží,“ řekl Roman Koudelka, na 12. místě zatím nejlepší z Čechů.

Ani Freund nepřijel na Turné se špatnou formou. V Oberstdorfu vyhrál, v Ga-Pa byl třetí. V Innsbrucku se dokázal vzpamatovat z pádu ve zkušebním kole a skončil druhý. Jenže na Prevce to zkrátka zatím nestačí.

„Naštěstí šlo všechno dost rychle, takže jsem neměl moc času o pádu přemýšlet. Nakonec to byl skvělý den,“ řekl 27letý Němec pro televizi ZDF. „Peter je nyní o malý krok dál. Ale díky tomu je náš sport zajímavý. Potřeboval bych zázrak, abych náskok na něj stáhnul.“

Na můstku v Bischoshofenu se zpravidla létá daleko. Mezi skokany bývají velké bodové rozdíly. I proto zůstává Prevc, který se může stát prvním slovinským vítězem Turné od vítězství Primože Peterky z roku 1997, obezřetný.

„Cítím tlak. Každý mi říká, že vyhraju. Ale před Bischoshofenem ještě nikdy nikdo nic nevyhrál,“ tvrdil.

Skokan, který vedl pořadí Turné po závodu v Innsbrucku, však v posledních deseti sezonách pokaždé došel i k celkovému triumfu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze