Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Setkání mistrů ozdobí zahraniční hvězdy

7 2006
Sosnová - Chcete vidět nejlepší automobilové závodníky? V sobotu 11. listopadu máte šanci. Na autodromu v Sosnové u České Lípy se koná pátý ročník Setkání mistrů, které tradičně uzavírá sezonu. "Opět jsme pozvali nejlepší české automobilové jezdce z disciplín, které mohou startovat i na šotolinové trati. Představí se reprezentanti rallye, autokrosu a rallyekrosu," řekl ředitel soutěže Jan Mochan.

Letošní obsazení je nejlepší v historii akce. Vévodí mu zahraniční hvězdy rallye Toni Gardemeister, Jane Tuohino, Jani Paasonen z Finska a Alexander Bengue z Francie.

V prestižní skupině vozů specifikace WRC se představí Jan Kopecký s fabií, který v Sosnové vyhrál všechny předchozí čtyři ročníky.

Ve třídě Rally N4 startuje například Václav Pech (Mitsubishi Lancer EVO IX), absolutní mistr České republiky pro letošní rok a vítěz Evropského poháru - region Central, a mistr v rallysprintech Josef Semerád (Mitsubishi Lancer EVO).

Pořadatelé poprvé vypsali na Setkání mistrů třídu Rally Super 1600. Pozvání do Sosnové přijal i pravidelný účastník juniorského mistrovství světa JWRC Martin Prokop (Citroen C2 S1600).

V Sosnové se tentokrát představí i historické automobily. Za jejich volant usedne premiérově i známý závodník Emil Triner.

Mistři v Sosnové

Přijedou hvězdy světa rallye: Kopecký, Gardemeister, Tuohino, Paasonem či Bengue.

Závodí se na asfaltu i šotolině.

Vstupenky jsou od včerejška v prodeji na Autodromu Česká Lípa, nejlevnější k stání vyjde na 200 Kč.

Sosnovští organizátoři připravili pro fanoušky na druhou listopadovou sobotu ještě jednu atrakci. Ve třídě Škoda 130 RS se představí populární Johny Haugland z Norska a česká soutěžní legenda Josef Sivík, kteří spolu před téměř třiceti lety sváděli souboje na rychlostních zkouškách při Barum rallye a Rallye Škoda.
 
Jaký je systém Setkání automobilových mistrů? Závod se jede na stejné trati jako super RZ při Rallye Bohemia. Část tratě je asfaltová a část šotolinová. Na paralelně rozdělené trati se vždy utkávají dvojice jezdců.

Start úvodních kvalifikačních jízd je plánován na 9.30, finálové jízdy začnou ve 14 hodin.

Autoři:






Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze